Şimdi yükleniyor

Kısmı web sayfası erişim kısıtlaması

Kısmı web sayfası erişim kısıtlaması

Kısmı web sayfası erişim kısıtlaması

Son Güncelleme tarihi 8 Haziran 2019 by Teknoloji Haber

Cumhurbaşkanı internet sitelerinde kısmı yasaklama için bir açıklamasında bulundu. Artık sitenin tamamına erişim engeli yapılmayacak. Yasaklı yazının geçtiği sayfa erişime engellenecek.

teknik destek

Kısıtlı internet yasağı geliyor! Ülkemizde bilindiği gibi çeşitli olaylar karşısında internet sitelerine erişim yasağı gelmektedir. Bir olay hakkında internet sitelerinden verilen bilgililer devlet tarafından sıkıntı teşkil edebilmektedir. Devlet bu durum karşısında tedbir alarak ilgili web sitesinin erişimini tamamen engellemektedir. Son zamanlarda yeniden gündeme gelen bu konuyu cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan değerlendirdi.

Cumhurbaşkanından kısmı engel açıklaması

Ülkemizde bir takım web siteleri mahkemelerden alınan kararlar neticesinde yasaklı durumdadır. Bu sitelerin içerisinde ülkemizde sıkça kullanılan wikipedia gibi sitelerde bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamaya göre yakın bir zamanda internet sitesinin tamamen kapatılması mazi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı bir konuşmada bu konu hakkında yeni bir düzenleme hazırladıklarını söyledi.

Kısmı-web-sayfasi-erisim-kisitlamasi-2 Kısmı web sayfası erişim kısıtlaması

İnternet kısıtlama düzenlemenin içeriği

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan düzenleme web sitelerinin tamamen kullanıcıya kapatılmasını engelliyor.

Web sitesinde devleti yıpratıcı veya Türk kültürüne uymayan bir içerik söz konusu ise sadece o içeriğe giriş engellenecek. Dolayısıyla bir kaç içerik nedeniyle sitenin tamamen kapatılması söz konusu olmayacak.

Yaptığı açıklamada bunun kısa bir sürede hayata geçirileceğine vurgu yapan cumhurbaşkanı ifade özgürlüğünün önemine vurgu yaptı. Buna yönelik hazırlanan pakette hak ve özgürlüklerin geliştirilmesine yönelik bazı eylem planları yer alıyor.

Web sitelerinde uygulanacak olan kısmı engelleme yasası da bu paketin içerisinde bulunacak. Demokrasinin geliştirilmesi adına bu paketin bir önce yürürlüğe konulması cumhurbaşkanlığının öncelikleri arasında yer alıyor.

teknik destek