Kullanıcılarımız Denek Değil, Hiçbir Firmayı Takip Etmiyoruz

Kullanıcılarımız Denek Değil, Hiçbir Firmayı Takip Etmiyoruz

Son zamanlarda Apple özellikle kullanıcılarından birçok eleştiri alıyor. Kullanıcılar Apple’ın önde gitmek yerine Android cihaz üreticilerini takipte olduğu konusunda eleştiriler yapıyor. Bu konu hakkında Apple’ın CEO’su Tim Cook gerekli açıklamaları yaptı.

teknik destek

Apple, teknoloji dünyasına ilk adım attığı dönemlerden 2000’li yılların başına kadar yenilikçilik anlayışıyla ön planda olmayı başarmıştır. Fakat son birkaç yıldır özellikle Steve Jobs döneminde sahip olduğu bu yeniliğini kaybettiği konusunda eleştiriler almaya başlamıştı. Fakat Tim Cook bu konuda eleştirenlere katılmıyor.

Kopya Değil Sadece Sabır

Apple genellikle teknolojiler ilk çıktığı zaman bu teknolojileri kullanmak yerine beklemeye geçiyor. Teknolojinin olgunlaştığına emin odluktan sonra ise kullanmaya başlıyor. Buna akıllı hoparlör, NFC teknolojisi gibi birçok örnek vermemiz mümkündür. Bu duruma her ne kadar diğer firmaları takip etmek deniyor olsa da Tim Cook farklı bir noktaya işaret ediyor.

Cook bir röportajda, Apple’ın başka bir firmayı kesinlikle takip etmediğinin altını çizdi. Aslında burada takip etmek kelimesinin başka bir firmanın yaptığı işleri gözlemlemek anlamında olduğunu ve bu kelimenin Apple’ın ürün stratejisi konusunda yanlış anlama geldiğini belirtti.

Cook açıklamasında Apple’ın bir teknolojiyi ilk defa kullanma aşamasında aceleci davranmadığını ve bu teknolojilerde bir sorun çıktığı zaman kullanıcıların bir denek haline geldiğini belirtti. Firma üretimini yaptığı teknolojilerin en iyi noktasına gelebilmesi için bir süre kadar bekliyor. Teknolojilerin mükemmel olduğundan emin olduktan sonra ise tüketicilerine sunuyor. Bir ürün her ne kadar rakiplerinden çok sonra piyasaya çıkmış gibi görünüyor olsa da Apple geliştirme işlemlerine çok önceden başlamış oluyor.

müşteri hizmetleri