İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurumsal Alanda Çalışan Kişilerin En Çok Tercih Ettiği Telefon Ve Bilgisayarlar Ortaya Çıktı!

Bir zamanlar iş insanları akıllı telefon olarak hep BlackBerry’nin akıllı telefonlarını tercih ediyordu. Ancak Apple’ın iPhone’u tanıtmasının ardından bu durum hızla değişmiş ve sonrasında Google’ın Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ortaya çıkmıştı.

iPhone’un başlattığı akıllı telefon devrimi Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla devam edince iş insanlarının tercihleri de hızla değişmeye başladı. Jamf tarafından yapılan araştırmada iş insanlarının iş hayatlarında tercih ettiği akıllı telefon ve bilgisayar soruldu. Yapılan anket sonuçları ise şaşırtmadı.

Yapılan araştırmada iş insanlarının en çok tercih ettiği bilgisayarlar Apple’ın Mac bilgisayarları olduğu görülüyor. İş insanlarının kullanmak istediği bilgisayarlar sorusuna verilen cevap ise yüzde 72 ile Mac olurken, yüzde 28 oranında ise Windows / Linux işletim sistemine sahip bilgisayarları kullanmak istiyor.

İş insanlarının tercih ettiği akıllı telefon ise iPhone oluyor. iPhone’u yüzde 25’lik bir dilimle Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyor. Araştırmalara göre çalışanlar sahip oldukları cihazlara göre daha verimli çalışabiliyor.