Şimdi yükleniyor

Lansmanda iPhone X’in Face ID’si Neden Çalışmadı? En Yetkili Ağızdan Açıklama!

Face ID Yüz Ekleme

Lansmanda iPhone X’in Face ID’si Neden Çalışmadı? En Yetkili Ağızdan Açıklama!

Son Güncelleme tarihi 14 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın yeni iPhone modellerini duyurduğu 12 Eylül’deki özel etkinliğinde sahneye çıkan Craig Federighi, Face ID’nin mağduru olmuştu. Craig Federighi’nin yüzünü tanımayan ve parola girmesini isteyen iPhone X‘in Face ID’si yoğun eleştiri almış, Apple eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Peki son iki gündür gündemi meşgul eden bu sorunun sebebi neydi?

teknik destek

En Yetkili Ağızdan Açıklama

Apple, Face ID konusuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı ve demo için masa bulunan iPhone X’i lansmanın başlamasından önce birçok kişinin kullandığını ve Face ID’nin güvenlik tedbiri olarak parolanın girilmesini istediğini söyledi. Yani bu bir hata değil tümüyle olması gereken bir şeydi.

Zaten Face ID ile ilgili yazımızı incelerseniz, iki başarısız denemenin ardından Face ID’nin tıpkı Touch ID’de olduğu gibi (Touch ID beş başarısız denemeden sonra parola girmenizi ister) parolanızı girmenizi istediğini görürsünüz.

Apple’ın 12 Eylül’deki özel etkinliğinde bu olayı bilmeyenler ise aşağıdaki videoya bakabilirler.

https://youtu.be/m7xmCCTVS7Q

Elbetteki Apple’ın bu açıklaması kimi kesimi tatmin etmedi ve halen eleştiriliyor ancak olayı anlamak için Touch ID’nin ilk günlerine gitmek gerekiyor. Touch ID’de ilk çıktığı zaman benzersiz bir teknolojiydi ve bazı sorunlara sahipti. Zamanla tüm bu sorunlar aşıldı ve Face ID’nin tespit edilen her sorunu zamanla Apple tarafından giderilecektir.

teknik destek

11 yorum

comments user
muhammet kök

İphone X bana göre tasarım harikası. Abd deki fiyatı da gayet uygun tabi Abd de yaşıyorsanız. Çok güzel teknolojiler eklemişler herşey mükemmel fakat 6000 TL bir telefona verilmez. Ayrıca Türkiyede hedefledikleri satışa ulaşabileceklerini düşünmüyorum. 6 ay sonra telefonun fiyatı aniden düşebilir.

Yorumlar kapalı.