İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

LG Display, iPhone X Plus için OLED ekran

Bu yıl ara ara çıkan haberlerde Apple’ ın ekran konusunda ikinci tedarikçi olarak LG ile anlaşmıştı. Peki 2019 yılında Apple ekran konusunda ne gibi değişiklikle gelecek ve hangi şirketle veya şirketlerle yola devam edecek?

teknik destek

LG Display, şirketin Apple’ın yeni iPhone serilerine OLED panelleri tedarik etmeye ( Financial Times aracılığıyla ) bu rapordan sonra bir ayın en yüksek seviyesine ulaştığını görülmüştü.

Electronic Times’ın Güney Kore firmasının Apple’ın 2018 yılına ait iPhone serisi için 15 milyonu aşkın OLED panelini hazırlayacağı yönünde bir rapor düzenlenmişti. LG halihazırda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’da kullanılan LCD panellerin bir tedarikçisidir, ancak Samsung , Apple’ın amiral gemisi iPhone X için OLED ekran tedarikine hakim durumdadır.

LG Display, Apple’a 6.5 inçlik OLED panelleri sunuyor ve bu arada Samsung 5.8 inç veya 6 inç OLED panellerini tedarik ediyor.

Temmuz 2017′ den bu yana Apple’ın akıllı telefonlar için LG’nin OLED üretim kapasitesine milyarlarca dolar yatırım yaptığı raporları dolaşıyor ancak yatırımlarının meyvelerini acaba aldı mı?

LG, Apple’ın iPhone’ları için OLED ekranların ikinci tedarikçisi konumunu güvence altına alabilecek.

LG, firmanın Google’a Pixel 2 XL’in OLED ekranlarını verdikten sonra kısa bir süre önce incelemeye başladı. Bazıları ekran yanması veya görüntü saklama konularında eğilimli olduğu bildirildi. Her ikisi de Samsung tarafından sağlanan OLED ekranlı daha küçük Pixel 2 ve orijinal Pixel telefonların – daha az sorun yaşasa da, sorunların LG’den kaynaklanıp kaynaklanmadığı veya diğer faktörlerin karışıp karışmadığı belli değil. Apple’ın OLED ekranlarının uzun süreli kullanımdan sonra ” hafif görsel değişiklikler ” gösterebileceğini söylediği ve küçük ekran yanması normal olarak kabul edildiğini belirtmekte fayda var .

teknik destek