İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

LG, iPhone’un Kamera Modülünün Üretimini Artırmak için Yeni Bir Tesis Kurdu!

ETNews’e göre LG Innotek, iPhone için tek ve çift mercekli kamera modülleri üretecek bir üretim tesisini Vietnam’da kurdu.

teknik destek

LG Innotek, Apple’ın artan iPhone kamera modül talebini karşılayabilmek için üretim kapasitesini artırmak adına yeni üretim tesisini kurduğunu açıkladı. Üretim tesisini işçi maaşının Güney Kore’ye göre daha düşük olduğu Vietnam’da açan LG Innotek’in hedefinde maliyetleri düşürmek yatıyor.

LG Innotek’in bu yıl sonuna kadar günde 100.000 modül üretim kapasitesi oluşturmayı hedeflediği ve 2018 yılında Apple’a tam ölçekli olarak tedarik yapmayı planladığı konuşuluyor. Apple’ın kamera modülü noktasında LG Innotek ile olan işbirliğinin en az 2019 yılına kadar sürmesi bekleniyor.

Bir endüstri temsilcisi ETNews’e verdiği demeçte, LG Innotek’in Vietnam’daki tesisinin Apple’dan gelen ve giderek artan siparişlere şirketin yetişmek için açtığı ve bu durumun Apple’ın 2018 yılındaki iPhone satışlarına şimdiden bir bakış sunduğunu söyledi.

LG Innotek, en büyük müşterisi Apple için Güney Kore’nin bir şehri olan Gumi’de zaten üretim yapıyor ve Vietnam’da açılan yeni tesis ile birlikte şirketin Apple için üretim yaptığı tesis sayısı ikiye çıkmış oldu.

müşteri hizmetleri