İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lite-On Firması, iPhone 8 için Kablosuz Şarj Bileşenlerini Tedarik Edecek

Bugün yayınlanan yeni bir rapora göre, Lite-On Semiconductor’ün hızlı kablosuz şarjı destekleyen yeni nesil “iPhone 8” için entegre çip bileşenlerini tedarik edeceği belirtildi.

teknik destek

Commercial Times’e göre Tayvan merkezli firma, kablosuz güç iletiminde verimliliği korumak ve termal sorunları azaltmak için gerekli köprü doğrultucularını sunacak.

Sektör kaynaklarına göre Lite-On Semiconductor, yaklaşmakta olan gelecek nesil iPhone‘lar için kablosuz şarj cihazında kullanılacak olan GPP köprü doğrultucularının siparişlerinin yarısından fazlasının üretimini elde etmiş durumda.

Ortaya çıkan bu haberle birlikte, firmanın borsadaki hisse fiyatı %10’luk bir artış gösterdi. Lite-On, müşterileri veya ürün/parça siparişleri hakkında yorum yapmadığını söyleyerek habere yanıt vermekten kaçındı.

Apple’ın, cihazları için, aygıtların bir şarj kaynağına veya şarj pedine yakın olmasını gerektirmeden, mevcut kablosuz şarj yöntemlerinden üstün, uzun menzilli kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Apple’ın üretim ortağı Foxconn’un, bu yılki iPhone’un 10. yıl dönümünde, iPhone’da kullanılmak üzere tasarlanan kablosuz şarj modüllerini test ettiği bildirilirken, olası ortak Energous tarafından yapılan son yorumlar, Apple’ın yakın gelecek bir akıllı telefonunda kablosuz şarj teknolojisini kullanabileceğini gösteriyor.

Apple’ın iPhone 8’i, iPhone’daki ikonik tasarım parçalarından arındırılmış ve radikal bir şekilde yenilenmiş şekilde sunması bekleniyor. iPhone 8 ile Touch ID parmak izi sensörü ve ön kameranın ekranın altına konumlandırılması ve cam gövde ile birlikte ekranın uçtan uca OLED olması bekleniyor. Şirketin bu yıl, üç iPhone modeli tanıtması, bu yepyeni modelin standart 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone’lara ek olarak gelmesi öngörülüyor.

teknik destek

2 Yorum

  1. Emre.A Emre.A 20 Ocak 2017

    En az bin liradır bence

Yorumlar kapatıldı.