Luca Todesco Sertifika Problemsiz iOS 9.3.3 Jailbreaki Yayınladı

iOS-9-3-3-jailbreak

iOS güvenlik araştırmacısı ve bilgisayar korsanı Luca Todesco, Pangu 9.3.3 jailbreak için WebKit tabanlı bir yükleyici yayınladı. Bu etkileyici tarayıcı açığı , iOS 4’te Safari tabanlı JailbreakMe Jailbreak aracına benziyor. Tekniğin çalışması için gerekli olan şey, mobil Safari’de bir URL’yi takip etmek ve bir düğmeye basıp ve ardından cihazınızı kilitlemektir.

teknik destek <

Bu gelişme bal yapmayan arı gibi sadece resim paylaşan Todesco’nun gerçek bir iOS hacker olduğunun kanıtı. Todesco’nun aracı, mobil Safari’deki güvenlik açığından faydalanıyor. Pangu 9.2-9.3.3 jailbreak’inizin tekrar etkinleştirilmesine izin veriyor. Şimdi bu aracın neler yapabileceğini ve yapamayacağını inceleyelim:

-Jailbreakli aygıtlarda Pangu semi- (un) tether’i yeniden etkinleştirir.

-Şu ana dek bu jailbreakin dezavantajı olan sertifika kısıtlamaları olmadan çalışır

-Doğrudan tarayıcınızdan, bilgisayara ihtiyaç duymaz.

-Cydia’yı yüklenir.

-Herhangi bir 32 bit cihazda çalışır(iPhone 5 veya üstü).

Özetle, bu açıklama şu anda iOS 9.3.x’deki Pangu jailbreak uygulamalarının yerine geçiyor. Bununla birlikte, mobil safaride bir açığın bulunması ve jailbreakin bir web sayfası aracılığıyla çalışması göz önüne alındığında çok büyük bir başarı.

Şu anda elimizde iOS 9.3.3 yüklü bir iPhone olmadığı için deneyemiyoruz. Denemek isteyen varsa iPhone’da safariden şu adrese girebilir.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. applefoni sizden ios 10 jailbreak bekliyoruz haydi gosterin turklerin gucu adamlar yapiyorsa siz hayla hayla yaparsiniz bekliyoruz sizden bi suprizler tesekkurler

  2. Demek istedigim yani her hafta yada her gun tweak paylassaniz yararlansak bizde cok guzel olur demek istedim

  3. Ben ios 9.3.3 jailbreak kullanıyorum fakat bu sizin dediğiniz olayın bundan farkı nedir biraz daha acık olabilirmisiniz  foni ekibi

Comments are closed.