İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Luca Todesco’nun Jailbreak Videoları Fake mi ?

Twitter’da qwertyoruiopz kullanıcı isimli Luca Todesco’yu GitHub üzerinden iOS 8.4.1 için yayınlamış Jailbreak yazılımından tanıyoruz. Bundan önce Todesco OS X de bulunan kapatılmış açıkları programlayıp yayınlıyordu.

teknik destek

Daha önce Jailbreak yaptığına dair haberini yaptığımız GSMagic ekibi iddialı bir Tweet ile Luca Todesco’nun yaptığı Jailbreak’de hile olduğunu iddia etti.

https://twitter.com/GSMagic_Team/status/739107799301509120

Hatırlarsanız Luca Todesco YouTube aracılığıyla bir JailbreakMe videosu yayınlamıştı.İlginç olan şey ise şu videonun 02.05 saniyesine gelince Luca kanıt amacı ile çekirdek bilgilerini Uçbirim üzerinden gösteriyor.

Bu bilgileri TheiPhoneWiki deki çekirdek bilgileriyle karşılaştırınca ortaya ilginç bir görüntü çıkıyor.

Fırıldak luca :)

fırıldakbey

Her iki resimde de görüldüğü gibi Luca’nın kanıt amacıyla göstermiş olduğu çekirdek sürümünün derlenme saati 16:44:06 olarak gösterilmiş .Fakat TheiPhoneWiki’de bu 16:44:07 olarak gösterilmiş. TheiPhoneWiki’de hatalı bilginin bulunması neredeyse imkansız olduğunu düşünürsek ,Luca’nın sahte bir Jailbreak videosu yayınladığı ortaya konmuş oluyor.

TheiPhoneWiki’den kendiniz de kontrol edebilirsiniz: theiphonewiki.com/wiki/Kernel

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. Emiray Emiray 8 Haziran 2016

    Beyler luca kesinlikle yalancı jailbreaklarıda yayınlamamasının sebebi bu zaten gsmagic team bu hatayı görünce twitter daki jailbreakları yayınlamıyorum yazısınıda kaldırdı

Yorumlar kapatıldı.