İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mac için Chrome Materyal Tasarımla Birlikte Güncellendi

Google’ın sevilen web tarayıcısı Chrome’a Mac için özel bir güncelleme geldi. 52.0.2743.82 sürümü ile birlikte düz, şeffaf bir arayüz ve yeni simgeler hayatımıza girdi diyebiliriz.

Aslında Chrome’dan böyle bir güncelleme bir süredir bekleniyordu. Özellikle macOS Sierra’nın Beta sürümünü kullananlar bilirler ki Chrome adeta param parça olmuş, kimi özelliği kullanılamaz hale gelmişti. Bu güncelleme sonrasında Chrome tümüyle macOS Sierra’ya hakim hale getirilmiş durumda.

Siz de Mac için Chrome’u güncellemek istiyorsanız ki muhtemelen otomatik güncelleme olacaktır ancak otomatik güncellemeyi beklemeden devam etmek için sağ köşede yer alan ikona tıklayarak Ayarlar seçeneğine veya Mac’inizin ekranının üst barında yer alan Chrome > Google Chrome Hakkında seçeneğine tıklayın.

Google-Chrome-52

Açılan pencere üzerinde güncelleme otomatik olarak denetlenecek ve Chrome için güncelleme dosyası indirilecektir. Güncellemenin tamamlanmasının ardından Chrome’u yeniden başlatmanız yeterli. Artık yepyeni görünümü ile birlikte daha hızlı Chrome’u Mac’inizde kullanabilirsiniz.