Mac için Popüler Sanallaştırma Yazılımının Yeni Sürümü Duyuruldu: VMware Fusion 10

VMware Fusion 10

Mac için popüler sanallaştırma yazılımının üreticisi olan VMware, yazılımının yeni sürümü VMware Fusion 10’u bugün duyurdu.

teknik destek <

VMware Fusion 10, macOS High Sierra ile tam uyumluluk, en yeni MacBook Pro modellerinde yer alan Touch Bar ile entegrasyon, gelişmiş grafik performansı, güç verimliliği ve işleme hassasiyeti için Apple’ın Metal 2 grafik hızlandırma teknolojisini destekliyor.

Fusion 10, Geliştirilmiş Yükleme ve Bilgisayarı Taşıma Sihirbazları gibi yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arabirimini de içeriyor.

Windows 10 Sanallaştırma

Fusion 10, en yeni Windows 10 sürümlerinden daha az bilinen Linux sürümlerine kadar yüzlerce işletim sistemini Mac’te çalıştırabiliyor. En yeni sürümü ile Ekim ayında piyasaya çıkması beklenen Windows 10 Fall Creators Update’i bile Mac’te çalıştırmak mümkün olacak.

VMware, BT uzmanları ve geliştiricileri hedef alan Fusion 10 Pro’yu da piyasaya sürüyor. Premium sürüm, geliştirilmiş vSphere ve ağ denetimleri, REST API desteği, VMware PhotonOS ile entegrasyon ve Microsoft’un, Credential Guard gibi yeni sanallaştırma tabanlı güvenlik özelliklerine sahip.

VMware Fusion 10 ve Fusion 10 Pro’nun Ekim ayında sırasıyla 79 dolar ve 159 dolar karşılığında piyasaya çıkması bekleniyor. Fusion 8.5 müşterileri 49 dolara Fusion 10’a, 119 dolara ise Fusion 10 Pro’ya geçebilecek.

Ayrıca, bu yıl 22 Ağustos-1 Kasım tarihleri ​​arasında Fusion 8.5 veya Fusion 8.5 Pro’yu satın alan müşteriler ek bir ücret ödemeden sırasıyla Fusion 10 veya Fusion 10 Pro’ya yükseltme hakkına sahip olacaklar.

Fusion 10, gelişmiş veri merkezi yönetimi özelliklerine sahip Workstation 14 Player ve Workstation 14 Pro eşlik edecek.

müşteri hizmetleri