İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mac için Spotify Uygulamasındaki Çökme Sorunu

2015 Ekim ayından bu yana pek çok Spotify kullanıcısı, Spotify’ın OS X uygulamasından çökme sorunlarından muzdaripler ve sorun her geçen gün daha fazla kullanıcıyı etkilemeye başlamış durumda.

teknik destek

Özellikle OS X 10.9.5 sürümünü kullanan kullanıcıları, Spotify’ı 1.0.15.133 sürümünü güncellediklerinden uygulama çökme sorunu ile daha sık karşılaşıyorlar. Kullanıcılar sorunu Spotify’a raporlayarak, şikayetlerini ısrarla dile getirince Spotify bir açıklama yaptı.

Sorunun kendilerinden veya uygulamalarından kaynaklı olmadığını, tüm kontrollerin yapıldığını belirttiler. Sorunun OS X ile alakalı bir kaynak çekirdekten kaynaklandığını belirten Spotify, konuyla ilgili detayların Apple‘a iletildiğini ve Apple’ın sorunu çözmek için çalışma yaptığını açıkladı.

Muhtemelen Apple OS X’e vereceği en yakın güncellemede bu sorunu ele alacak ve çözüme kavuşturacaktır.

Yine de Spotify çökme sorunu ile karşılaşan kullanıcılar sorunu geçici de olsa kendileri çözebilirler. Bunun için yapmanız gereken tek şey yerleşik güvenlik duvarını devre dışı bırakmaktır. Ancak bunun güvenliğiniz açısından risk oluşturabileceğini belirtelim. Sorunu çözse de bu yöntemden uzun durman mantıklı olacaktır.

 

müşteri hizmetleri