İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mac İşletim Sistemi OS X Adlandırması Değişti! MacOS’a Merhaba Deyin

Apple Watch ve dördüncü nesil Apple TV’nin piyasaya sunulmasıyla watchOS ve tvOS adlandırmalarına sahip yeni işletim sistemleri hayatımıza girdiler. Zaten iPhone, iPad ve iPod touch’lar için mevcut olan iOS işletim sistemi adlandırması ile Apple’ın yazılım konusunda bu üçlüsü iyi bir ekip olmuş oldu. Mac işletim sistemi olan OS X bu noktada havada kalıyordu.

Apple’ın artık bunu değiştirme niyetinde olduğunu daha önce sizlerle paylaşmıştık. Ve bu konuda en istikrarlı adım gelmiş durumda. Apple OS X adlandırmasını MacOS olarak güncellemeye hazırlanıyor ve bunu Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı 2016’da (WWDC 2016) yapmaya hazırlanıyor.

Apple’ın bu adımı için somut veri ise dün gece saatlerinde güncellenen Apple Destek sayfasında yer alan Sıkça Sorulan Sorular bölümündeki MacOS adlandırmasının kullanılmış olması. Apple ürünlerinin güç tüketimine dair detaylandırmasında MacOS, iOS, tvOS ve watchOS şeklinde bir söyleme sahip.

Özetle, yakın zamanda OS X adlandırmasına tümüyle elveda diyeceğiz diyebiliriz. Ve bu muhtemelen WWDC 2016’da tanıtılacak olan yeni Mac işletim sistemi ile gerçekleşecek. Yine muhtemelen OS X 10.12 yerine MacOS 10.12 olarak yeni Mac işletim sistemi tanıtılacak.