İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mac Kullanıcıları OS X 10.11.4 Güncellemesi Sonrası Donma Sorunları Yaşıyorlar

MacBook Pro sahiplerinin önemli bir kısmı OS X El Capitan 10.11.4 güncellemesi yükledikten sonra önemli sorunlarla karşı karşıya kalmış durumdalar. Apple’ın son OS X güncellemesi ile Mac’in donması gibi problemler mevcut.

Sorun çoğunlukla 13 inç Retina MacBook Pro’da (2015 Başı) ortaya çıkmış durumda. MacRumors forumlarında da dile getirilen bu konu için 25 Mart’tan beri yüzlerce üye sorundan söz ediyor. Donma sadece ekran veya fare imleci ile sınırlı kalmıyor. Trackpad dahil hemen hemen tüm donanımı ile donan Mac adeta o an için kullanılamaz hale geliyor.

Sorunu çok daha detaylı gösteren bir videoda YouTube’da paylaşılmış durumda;

Sorun 13 inç MacBook Pro için daha yaygın gibi dursada diğer Mac’ler içinde ortaya çıktığını belirtelim. MacBook Air ve MacBook kullanıcıları da MacBook Pro kullanıcılarına oranla daha düşük şikayetçiler ancak OS X 10.11.4’ün bir hatayı barındırdığı açık.

Henüz sorun için pratik bir çözüm yok. Çoğu kullanıcı Time Machine ile yedeklerini kullanarak OS X 10.11.3’e geri dönüş yaparak çözüm bulduklarını dile getiriyorlar. Yine de en köklü çözümü Apple’ın getireceği açık. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama mevcut değil.

OS X 10.11.4 ile ayrıca iMessage ve FaceTime için de kullanıcıların sorunlar yaşadığı belirtiliyor.

2 Yorum

  1. KontG KontG 25 Ekim 2016

    Ben de Sierra’ya güncelledikten sonra takılmalar başladı. Şu anda bu yazıyı yazarken 3 kere dondu

  2. Harun Harun 8 Ağustos 2016

    bu sorunu 10.11.5 ve 10.11.6 yaptıktan sonra almaya başladım bende 13’inc macbook pro i5 ssd li kullanıyorum sorun güncelleme geldikten sonra yükleniyor : 25 dk kaldı yazısından sonra başladı bir türlü dolmadı orası bende genellikle google choremede oluyor bi bilen çıkarsa yorum yazarsa sevinirim iyi çalışmalar.

Yorumlar kapatıldı.