İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MacBook almanız için geçerli 4 sebep!

Merhaba AppleFoni takipçileri! Yep yeni blog yazımızla birlikte sizlerleyiz. Peki bu yazımızda nelerden bahsedeceğiz, yazılarımızda neler olacak? Değerli blog okuyucularımız, sizlere bu yazımızda Apple MacBook bilgisayarları almanız için 4 geçerli nedeni sıraladık, umarım bilgisayar alma işlemlerinizde sizler için önemli bir rol faktörü oynarız. İsterseniz yazıya hemen geçelim çünkü detaylar ve tüm gelişmeler haberimizin geri kalanında…

Dünyanın en büyük teknoloji devi olan Apple, macOS işletim sistemi ile çalışan Mac bilgisayarlarını uzun bir süre önce piyasaya sürdü. macOS işletim sistemli bilgisayarların ise diğer bilgisayarlara oranla alınması için bir çok sebep var. İsterseniz Mac almak için geçerli 4 sebepi sizlerle paylaşalım.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, yazıyı yazan editörünüz olarak bir MacBook Air modeli kullanıcısıyım, ben ve benim gibi işleri yapan insanlar için Mac ideal bir bilgisayardır.

Mac Book almanız için 4 geçerli sebep;

1- macOS işletim sistemine sahip olan Mac’ler oldukça hızlı bilgisayarlardır. Normal bir bilgisayarda bilgisayar açma hızı, uygulamalara girme hızı belli bir saniye alırken Mac’te ise açılma hızları salisede açılmaktadır. Bunu bir Mac kullanıcısı olarak bilgisayar hızını (gHZ) en üste koyabilirim.

2- Bilgisayar şarj-akü-pil konularında bire birdir. Klavyede bulunan parlaklık butonlarıyla gece görüşü ya da gündüzde parlaklıklarla oynama yapabilir ve kendinize en uygun olacak parlaklığı seçerek pil tasarrufu yapabilirsiniz. Ayrıca Mac standart ayarlarda 12 saate kadar pil ömrü sağladığını garanti etmektedir.

3- Fiyat oranlamaları yaparsak her hangi bir markadan 2000-2700TL gibi bir miktar ücret ödemeden işlerinizi görebileceğiz bu işleri yaparken bilgisayarınıza kızmayacağınız, sinirlenme gibi olayların olması imkansız. Durum böyle olunca 2700TL gibi bir ücreti gözden çıkaran bir bilgisayar kullanıcısı şu an 2018 piyasasında MacBook Air modelini almak için 3300-3600TL arasında bir ücret ödeyerek sahip olabilir. Arada ufak bir meblağ farkının olması insanları genelde Mac almaya biraz daha yöneltmektedir. İşlemcisine ve kalitesini gösteren Mac, diğer bilgisayara oranla piyasada uygun bir fiyatta satıştadır.

4- Herkesin sorduğu soru Mac almaya karar verdim fakat oyun oynayabilir miyim? Bir Mac kullanıcısı olarak tekrar söylemeliyim ki MacBook’ta oyun oynayabilirsiniz. Bilgisayar modelinize göre PUBG ve GTA V’de oynayabileceğinizi söyleyebilirim. Benim modelim MacBook Air 13.3 8GB’lık modeli. (3300TL) gibi bir rakam satın almıştım. CS:GO’yu çok rahat bir şekilde oynayabildiğimi söyleyebilirim.

Evet değerli MacFoni okuyucuları. Sizlere bu gün ki yazımızda Mac almanız için geçerli 4 sebebi paylaştık! Umarım yazımız hoşunuza gitmiştir. Bu tarz serilerin gelmesini istiyorsanız lütfen yorumlarda bunu bizimle paylaşın. Yep yeni bir yazı gelene kadar hoş çakalın!

10 Yorum

  1. Mustafa er Mustafa er 13 Haziran 2018

    Merhaba Umut hocam, gerçekten uzun zamandır yazılarının takipteyim yine harika bir yazı olmuş Mac yazılarını takip ediyorum 2 ay önce aldım bende senin modelini ve çok memnunum bu kadar güzel anlatılabilirdi seviyorum seni abi iyi günler

Yorumlar kapatıldı.