MacBook Klavye Mağdurluğu Resmiyete Döküldü

mac1

MacBook Klavye Mağdurluğu Resmiyete Döküldü

teknik destek <

Apple’ın 2016 yılında yenilediği ve kullanıcılara büyük bir hevesle sunduğu MacBook Pro cihazlar, maalesef uzun zamandır kullanıcılar tarafından pek de hoş karşılanmıyor. Klavye problemleri nedeniyle vatandaşlarla hukuki bir çizgiye inen Apple, biraz problem yaşayacak gibi görünüyor.

Klavyeler Hatalı Geliyor

2016 yılında Apple tarafından yenilenen MacBook Pro’lar kullanıcılar tarafından merakla bekleniyordu. Ürün tanıtıldıktan sonra gayet hoş karşılandı fakat ürün kullanılmaya başlayınca kullanıcıların tanıtım esnasındaki gülümsemeleri büyük bir sinire dönüştü. Bu nedenle kısa bir süre imza kampanyası oluşturan kullanıcılar, artık gereken imzayı topladılar ve klavyeleri hatalı olduğu için hukuki yollara başvurdular.

Kullanıcılar Uyarı Almaya Başladı

MacBook Pro kullanıcıları, klavyelerinin hatalı olmalarını bir kenara bıraktılar ve artık cihaz tarafından da klavyenin değiştirilmesine dair bir takım uyarılar almaya başladılar. Bu nedenle yapacakları bir şey olmayan ve mağdur olan vatandaşlar, Change.org sitesinde bir imza kampanyası başlatarak tam tamına 23 bini aşkın imza topladılar.

mac1

Tasarım Hatalı, Açıklama Yok!

MacBook Pro klavyelerinin tasarımlarının yanlış olmasıyla beraber imza kampanyası toplayan ve başarılı sayıda imza toplayan kullanıcılar, şuan için Apple tarafından hiçbir açıklama veya söz alamadı. İlerleyen zamanlarda daha farklı yöntemler uygulamayı hedefleyen kullanıcılar, Apple firmasında herhangi bir açıklama veya değişim bilgisi gelene kadar haklarını savunacak gibi görünüyor.

Bakalım ilerleyen günlerde Apple, herhangi bir açıklama yapacak mı?

müşteri hizmetleri