Macbook Pro’ların Şişen Pilleri Ücretsiz Değişecek!

macbook1

Macbook Pro’ların Şişen Pilleri Ücretsiz Değişecek!

teknik destek <

Ekim 2016 ile Ekim 2017 tarihleri arasında üretilen ve piyasaya düşen Macbook Pro cihazlarını, şu sıralar hiç beklenmedik şeyler karşılamaya başladı. Cihazların kullanıcılarından gelen şikayetlere göre, pillerde aşırı şişmeler meydana gelmeye başlamış. Apple, ilk dönemlerde bu problemin garanti kapsamı altına alınmayacağını söylese de, şimdilerde Macbook Pro cihazlarının pilleri ücretsiz olarak değiştirilebilecek.

Apple Watch 2 ile Aynı

Macbook Pro cihazlarında baş gösteren pil şişme durumu, ilk olarak Apple Watch 2 cihazlarında olmuştu. Herhangi bir bileşen nedeniyle ürünün şişmeye eğilimli olduğunu açıklayan Apple, bu bileşeni söylemese de ücretsiz bir şekilde değişim hakkı hazırladı. Değişim hakkını Macbook Pro için de hazırlayan firma, bu programı sınırlı sayıda tutacak.

mac

Kimler Faydalanabilecek?

Macbook Pro sahiplerinin tümü maalesef ki, bu ücretsiz değişim programından faydalanamayacak. Çünkü sorun, sadece Ekim 2016 ile Ekim 2017 tarihleri arasında üretilen cihazları detaylıca kapsıyor. Bu nedenle, belirtilen tarihli üretim ürününü alan müşteriler, cihazlarında şişme durumlarını yaşıyorsa Apple ile ücretsiz bir şekilde pilleri değiştirebilecek.

Şuan için program hakkında daha detaylı bilgiler bulunmuyor. Eğer cihazınızda pil şişme durumunu yaşıyorsanız ve cihazı belirtilen tarihlerde satın aldıysanız, mutlaka bir Apple şubesine giderek durumu anlatmalısınız. Firmaya gitmediğiniz zaman her duruma karşı olarak, cihazınızın içerisindeki özel dosyalarınızı da yedeklemenizde büyük fayda olacaktır.

müşteri hizmetleri