İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MacBook Pro’nun OLED Touch Bara Sahip Klavyesi Sızdırıldı

Önümüzdeki aylarda MacBook Pro için önemli bir yenileme yapılacak. Yapılacak yenileme özellikle klavye noktasında olacak. Bugün ortaya çıkan sızıntılarda da bu net bir şekilde görülüyor.

teknik destek

Çin merkezli bir kaynaktan gelen görüntüde MacBook Pro’nun klavye kısmı görülüyor. Malum Mac’lerde klavyenin üst kısmında bir takım fonksiyonel tuşlar mevcut. Apple’ın planları bu tuşların OLED Touch Barla birleştirilmesi yönünde ki sızıntıda da bu açıkça görülüyor.

Görüntüler yeni nesil 13 inç MacBook Pro’ya ait gibi duruyor. Henüz giriş portları (USB v.b.), trackpad ve klavye tuşları yerleştirilmemiş. Klavyenin genel formunda tuşların yerleştirileceği bariz bir şekilde belli olurken üst kısımdaki ince bir alandaki boşluk buraya tuş yerine dokunmatik bir OLED Touch Barın geleceğini açıkça gösteriyor.

MacBook-Pro-2016-Sizinti

Ayrıca yeni nesil MacBook Pro’lar oldukça ince olacak gibi duruyor.

2016-MacBook-Pro

Ek olarak USB-C portuna da sahip olacakları görüntülerden anlaşılıyor. Sızıntıların Apple’ın önemli analistlerinden Ming-Chi Kuo’nun son raporundaki hemen hemen tüm detayları karşıladığını belirtelim. Analist 13 ve 15 inç MacBook Pro’ların oldukça ince ve önceki modellerine göre çok daha hafif olacağını belirtiyor. Bunun yanında o da raporunda dokunmatik OLED Touch Bardan söz ediyor.

Yeni nesil 13 inç ve 15 inç MacBook Pro’nun bu yıl 13-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan WWDC’de (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) tanıtılması bekleniyor.

müşteri hizmetleri