İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MacBook Pro’ya 32GB RAM Desteği Geliyor!

Apple’ın güvenilir analistlerinden Ming Chi Kuo, en yeni araştırma notunu paylaştı. Kuo’ya göre, Apple yılın ilerleyen zamanlarında Intel’in yeni nesil Kaby Lake işlemcileriyle donatılmış, güncellenmiş Mac’lerini piyasaya sürecek.

teknik destek

Ayrıca araştırma notunda Kuo, Mart ayının başında yeni bir 12 inç MacBook’un seri üretimine geçileceğinden söz ediyor. Muhtemelen bir üst seviye veya yerleşik olarak yapılandırılmış 16GB RAM seçeneği 12 inç MacBook’a geliyor. Şu anki 12 inç MacBook yapılandırmaları en fazla 8GB RAM desteğini içeriyor.

Benzer şekilde Kuo, yenilenen 13 inç ve 15 inç MacBook Pro modellerinin de seri üretimine Temmuz ayında başlanacağını söylüyor.

Kuo, 32GB RAM desteğinden söz ediyor ve böylesi yüksek RAM desteğinin 15 inç MacBook’a ekleneceğini vurguluyor. Apple’ın bu şekilde üst düzey kullanıcıları memnun etmek için masaüstü sınıfı RAM kullanacak olması gerçek anlamda iddialı gibi dursa da Kuo’nun geçmişteki güvenilir raporları bunun olabilitesini arttırıyor diyebiliriz. Bu noktada analistin, 15 inç MacBook derken doğrudan MacBook Pro’dan söz etmediğini ama yeni MacBook Pro’nun ihtimaller dahilinde olduğunu söyleyelim.

Kuo, yeni Kaby Lake işlemcilerinin, dizüstü bilgisayarlarda güç verimini arttıracağına inanıyor. Apple’ın bu atılımlarla, Mac satışlarının yıllık bazda da en az %10 büyüyeceğini de raporuna ekliyor.

Son olarak Kuo, 13 inç MacBook Air’in kademeli olarak piyasadan çekileceği için, Apple’ın 13 inç MacBook Pro’da indirim yapacağını beklediğini söylüyor.

teknik destek

3 Yorum

  1. Serdar Eker Serdar Eker 17 Ocak 2017

    32 gb ramlı 15″ macbook proya 15.000 TL isteyeceklerse hiç getirmesinler daha iyi

Yorumlar kapatıldı.