macOS 10.12.2 ile Gelen İlginç Değişiklik

macos-otomatik-kilit-acma-apple-watch

Ekim ayında Apple’ın Touch Bar ile MacBook Pro’yu tanıtması ve piyasaya sürmesinin ardından, bazı kullanıcılar pil ömrünün Apple tarafından belirlenen beklentilere uygun olmadığını fark ettiler.

teknik destek <

macOS Sierra 10.12.2‘nin piyasaya sürülmesinin ardından Apple’ın Mac kullanıcıları için tahmini kalan pil süresinin gösterilmesi biçiminde önemli bir değişiklik yaptığı keşfedildi. Özellikle, pilin şarjında ​​ne kadar süre kaldığını kabaca tahmin eden “Kalan Zaman” göstergesi artık kullanılamıyor.

macOS-kalan-zaman

Bir süredir Apple’ın pil için yüzde göstergesi dışında kalan zaman öğesi artık şarj cihazı kapalıyken uygun bir şekilde gösterilmiyordu. Bu, bazı kullanıcılar için biraz karışıklığa neden oldu. Apple’da bu nedenle, sonuç olarak macOS Sierra 10.12.2’de “Kalan Zaman” göstergesini tamamen kaldırmaya karar verdi.

Kalan pil için biçilen süreyi etkileyen çeşitli faktörlerin ve kullanım şekillerinin çeşitliliği söz konusu. iCloud fotoğraf senkronizasyonu, Spotlight dizin oluşturma, farklı uygulamalar, Touch Bar ile 2016 MacBook Pro için henüz optimize edilmemiş uygulamalar ve çeşitli diğer örnekler, belirli bir pil için ​​kalan süreyi azaltabiliyor ve net bir kalan süre tahmininin yapılmamasına neden olabiliyor.

Güncelleme, bazı kullanıcıların endişesini arttıracak olsa da ileriye dönük olarak bu sorunun net bir şekilde düzeltilmesine yardımcı olacak. Apple’ın Touch Bar ile 2016 MacBook Pro’nun üzerinde gerçekleştirdiği kendi pil ömrü testlerinin sonuçları, internette gezinme veya iTunes filmlerini izlerken 10 saate kadar dayanması gerektiğini gösteriyor, bunu da söyleyelim.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. Cümlenin öğeleri, cümlede anlam, paragrafta anlam gibi konulardan haberdar mısınız? Yazdığınız cümleleri tekrar okuyup anlayabiliyor musunuz?

Comments are closed.