MacOS 11’in yeni konsept görüntüsü paylaşıldı

4

İspanyol merkezli tasarım uzmanı Alvaro Pabesion, bu yıl çıkması beklenen MacOS 11 için yeni bir konsept çalışmasını sundu. Paylaşılan yeni konsept Apple‘ın masaüstü işletim sisteminin nasıl görüneceğini gösteriyor.

teknik destek <

Tam anlamıyla değişmesi beklenen yeni iletim sistemi daha sade ve şık bir tasarıma sahip. Özellikle bildirim merkezi tam anlamıyla yenilenen macOS 11’de uygulamalar artık çok daha hızlı bir şekilde karşınıza geliyor.

1,

izlerinde bildiği gibi iOS 10 ile beraber Siri‘ye Proactive özelliği gelmişti. Bu özellik ile beraber Siri, ekranda olan durumları analiz ediyor ve verilere göre bazı eylemlerde bulunabiliyordu. Örnek verecek olursak ekranda yer alan bir tarih varsa bunu hemen not ediyor ve adres bilgilerini otomatik olarak doldurabiliyordu. MacOS 11’de de Proactive özelliği gelebilir. Ayrıca karanlık mod özelliği yeni işletim sisteminde gelecek.

2

Ek olarak MacOS 11 ile iOS uygulamalarının kullanılacağı iddia edilmekte. Widget tasarımlarının da değiştiği yeni sürümde Apple cihazları ile çok basit bir şekilde iletişim sağlanacak.

3

macOS 11 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni işletim sistemi MacOS 11’in Haziran ayı içerisinde tanıtılacağı ve Eylül ayında final sürümüyle tüm kullanıcıların kullanabileceğini belirtelim.

müşteri hizmetleri