MacOS bulucuyu daha verimli kullanmak için temel ip uçları

MacOS bulucuyu daha verimli kullanmak için temel ip uçları

MacOS bulucuyu daha verimli kullanmak için bazı kısa yolları bilmenizde yarar var. Bu yazımızda sizlere macOS bulucuyu daha verimli nasıl kullanabilirsiniz bunu öğreteceğiz.

teknik destek

Sütun görünümü dosyaları ile çalışmanın en sevdiğimiz yollarından biridir ve biz sizin için daha iyi çalışmasını sağlamak için iki hızlı sütun ayarlama yöntemi var.

Yeni bir  pencere açın ve sütun genişliği dosyalarınızın adlarını görüntülemek için çok küçükse, sütunun bölücü alt öğesini çift tıklatın ve genişlik otomatik olarak en uzun dosya adını sığdırmak için genişletin. Başka bir yararlı hüner (⌥) tuşunu basılı tutarak sütun genişliğini manuel olarak ayarlarken (Click-bölücü sürükleyerek). Bu aynı anda aynı penceredeki tüm sütunları ayarlar ve aynı zamanda seçilen boyutu tüm Finder pencereleri ileriye doğru varsayılan sütun genişliği olarak belirler.

MacOS bulucuyu daha verimli kullanmak için temel ip uçları1

MacOS bulucuyu daha verimli kullanmak

Genellikle belirli bir klasördeki dosyalarla çalışırken, her yeni Bulucu penceresinin otomatik olarak açtığı varsayılan klasör olarak ayarlamaya değer.

Finder menü çubuğunda Tercihler ‘i tıklatın ve Genel sekmesinde “yeni Finder Windows Show:” altında bir açılır menü görürsünüz. Listedeki seçeneklerden birini seçin veya özel bir konum seçmek için diğer seçeneğini tıklatın.

MacOS bulucuyu daha verimli kullanmak için temel ip uçları2

Finder penceresinin üst kısmında, istediğiniz herhangi bir uygulama, dosya veya klasöre yalnızca Command (⌘) tuşunu basılı tutarak ve öğeyi araç çubuğundaki kullanılabilir bir alana sürükleyerek kolayca ekleyebilirsiniz.

Masaüstünüz birden fazla Bulucu Windows tarafından alınırsa, hızlı bir şekilde tek bir pencerede sekmeler olarak birleştirebilirsiniz.  Finder penceresi etkin durumdayken, menü çubuğunda pencereyi tıklatın. Tüm pencereleri Birleştir ‘i seçin.

müşteri hizmetleri