İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS High Sierra 10.13.1 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple bugün, iOS 11.1 ve watchOS 4.1 güncellemelerini yayınlamasının hemen ardından, macOS High Sierra’nın bir sonraki önemli güncellemesi olan macOS High Sierra 10.13.1’i yayınladı.

teknik destek

macOS High Sierra 10.13.1, doğrudan Mac App Store’dan veya Mac App Store’daki macOS High Sierra’yı çalıştıran tüm uyumlu Mac’lerin Yazılım Güncelleme menüsünden doğrudan indirilebilir ve yüklenebilir durumda.

Güncelleme ile birçok modern Wi-Fi ağını koruyan WPA2 Wi-Fi standardındaki ciddi bir güvenlik açığı için bir düzeltme kullanıma sunuluyor. Anahtar yeniden yükleme saldırısı veya “KRACK” olarak adlandırılan güvenlik sorunu, saldırganların şifreler gibi hassas bilgileri taramak ve ağ trafiğini çözmelerini sağlıyor.

macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesi ayrıca yeni Unicode 10 emojilerini Mac’lere getiriyor. Cilt tonu ve cinsiyet değişiklikleri ile yüzlerce yeni emoji var artık kullanılabilir. Bu emojiler iOS 11.1 ve watchOS 4.1’de de mevcut.

macOS High Sierra, Metal 2’yi, dosya kalitesinden ödün vermeden daha küçük dosya boyutları için APFS’y, HEIF ve HEVC fotoğraf ve video kodlama iyileştirmelerini ve videolar için Safari’de yeni otomatik oynatma engellemeyi ve daha birçok özelliği Mac’lere getirmişti.

müşteri hizmetleri