macOS High Sierra 10.13.2 için Ek Güncelleme Yayımlandı

macOS High Sierra 10.13.2

Apple, bugün, macOS High Sierra 10.13.2’nin ilk sürümünü yayımlamasının bir ay sonra sürüme ek bir güncelleme yayımladı.

macOS High Sierra 10.13.2 ile uyumlu bir Mac modeline sahip tüm kullanıcılar için bu güncelleme ücretsiz bir güncellemedir. Güncellemeyi, Mac App Store’daki Yazılım Güncelleme menüsünü kullanarak indirebilirsiniz.

macOS High Sierra 10.13.2, geçtiğimiz hafta kamuoyuna açıklanan “Spectre” güvenlik açığı sorununu gideriyor. Spectre, benzer güvenlik açığı “Meltdown” ile birlikte, bilgisayarın spekülatif yürütme mekanizmasından yararlanan ve bilgisayar korsanlarının hassas bilgilere erişmesine izin veren ciddi donanım tabanlı güvenlik açıklarıdır.

mscOS High Sierra 10.13.2 güncellemesi ile Meltdown güvenlik açığını ele alan Apple, bu hafta başlarında macOS ve iOS’taki Spectre içinde önlem alacağını duyurmuştu. Spectre için donanım düzeltmesi yok, bu nedenle Apple, Safari tabanlı yazılım çözümlerini kullanarak güvenlik açığını düzelttiğini söylüyor.

Ayrıca, Spectre güvenlik açığının etkilerini azaltmak için tasarlanmış macOS Sierra 10.12.6 ve OS X El Capitan 10.11.6 için Safari 11.0.2 güncellemesi de yayımlandı. macOS Sierra ve OS X El Capitan kullanan müşteriler, cihazlarının güvenliğini yükseltmek için Safari’nin yeni sürümünü indirmeliler.