macOS High Sierra Beta 4 Yayınlandı

0
macOS High Sierra Beta
blank

Apple, gelecekteki macOS High Sierra güncellemesinin dördüncü beta sürümünü, macOS High Sierra Beta 3‘ü yayınlamasından iki hafta sonra ve yeni yazılımını duyurduğu 2017 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtmasından bir aydan daha uzun süre sonra geliştiriciler için yayınladı.

blank

Yeni beta, Mac App Store’daki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla veya Apple Developer Center’dan indirilebilir.

macOS High Sierra asıl olarak, VR ve harici GPU desteği, yeni bir Apple File System (APFS – Apple Dosya Sistemi), High Efficiency Video Codec (HEVC) ve Metal’in güncellenmiş bir sürümünü sunan yeni çekirdek depolama, video ve grafik teknolojisine odaklanıyor.

macOS High Sierra ile yerleşik uygulamalar da yeni özellikler kazanıyor. Fotoğraflar uygulamasında fotoğraf düzenleme araçlarına ve albümlere erişmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir kenar çubuğu güncellemesi mevcut. Yine fotoğrafları düzenlemek için yeni seçenekler ve efektler kullanılabiliyor.

Safari için ise daha hızlı açılan sayfalar, videoların otomatik olarak oynatılmasının engellenmesi gibi yeni özellikler kullanılabiliyor. macOS High Sierra’daki Siri’nin müzik yetenekleri artırılmış durumda ve Spotlight uçuş bilgilerini artık size gösterebiliyor. iCloud, FaceTime, Mesajlar ve Notlar’da da iyileştirmeler, yenilikler var.

macOS High Sierra hem kayıtlı Apple geliştiricileri hem de Apple Beta Yazılım Programı’na kayıtlı kullanılabilir için kullanılabilir durumda.

Son güncelleme:

blank