macOS High Sierra GM Yayınlandı

macOS High Sierra

Apple, dün, dokuz geliştirici beta sürümü ve sekiz public beta sürümü ile testlerini tamamladığı macOS High Sierra’nın Golden Master (GM) sürümünü yayınladı. macOS High Sierra, herkese açık olarak 25 Eylül Pazartesi günü yayınlanacak.

teknik destek <

macOS High Sierra GM’i, Mac App Store’daki Yazılım Güncelleme mekanizmasını kullanarak OTA ile veya Apple Geliştirici Merkezi üzerinden şu anda indirilebiliyor.

macOS High Sierra, öncelikle yeni depolama, video ve grafik teknolojisi üzerine odaklanan ve 2016 yılında kullanıma sunulan macOS Sierra güncellemesinin özelliklerine dayanıyor. Güncelleme, yeni bir Apple File System (APFS), High Efficiency Video Codec (HEVC), yeni HEIF görüntü kodlamasını, VR ve harici GPU’ları destekleyen Metal’in güncellenmiş bir sürümünü getiriyor.

macOS High Sierra’da pek çok yerleşik uygulama yeni özelliklerle güncellendi. Fotoğraflar uygulaması, düzenleme araçlarına ve albümlere erişmeyi kolaylaştırmak için yeni bir kenar çubuğuna sahip ve yeni Fotoğraf düzenleme seçeneklerine sahip.

Safari, hız geliştirme, videoların otomatik oynatılmasını önleme seçeneği ve veri takibini azaltmayı amaçlayan özel bir gizlilik özelliği kazanıyor. macOS Sierra ile Mac için kullanıma sunulan Siri, macOS High Sierra ile daha doğal bir sese kavuşuyor. Spotlight uçuş durumu bilgilerini sunuyor ve iCloud, FaceTime, Notlar ve Mail uygulamasında da yararlı pek çok yeni özellik yer alıyor.

macOS High Sierra, macOS Sierra’yı çalıştırabilen tüm Mac’lere ücretsiz olarak sunulacak.

müşteri hizmetleri