macOS Mojave 32 Bit Uygulamaları Bulma

macOS Mojave 32 Bit Uygulamaları Bulma

Apple, macOS işletim sisteminin en güncel sürümü Mojave ile beraber yeni özellikleri Mac ekosistemine dahil ediyor. Bu özelliklerden biri artık eski olarak nitelendirilen 32 bit uygulama ve programları bulan bir araç.

teknik destek

Bu rehberimizde Mac’inizdeki eski uygulamaları nasıl bulmanıza yarayan aracın kullanımını sizlere aktaracağız. macOS Mojave, 32 bit uygulamaları destekleyen son macOS sürümü olacak. Apple, geliştiricilerin ve kullanıcıların 32 bit uygulamaları günümüzde hala kullanıp kullanmadığını tespit etmek için işletim sistemine Sistem Raporu ile beraber kullanılan bir araç ekledi. Bu araç High Sierra’da da yer alan araca benzer niteliklere sahip.

32 Bit Desteği Kalkıyor

Firma, iOS 11 ile beraber 32 bit uygulamalara iOS tarafında destek vermeyi bırakmıştı ve şimdi sıra macOS tarafına geldi. 2007 senesinde 64 bit uygulamalara destek vermeye başlayan platform, o tarihten günümüze kadar 32 bit uygulama desteğini yavaş yavaş kesiyordu ancak bunu resmi olarak duyurmamış veya ciddi bir adım atmamıştı. Xcode 10 ile macOS uygulamalarını 32 bit geliştirme devri kapanıyor.

macOS Mojave 32 Bit Uygulamaları Bulma

macOS Mojave 32 Bit Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Yeni işletim sistemiyle 32 bit uygulamaları tespit edebilmek için sıraladığımız adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Araç çubuğunda bulunan Apple logosuna tıklayın.
  • Bu Mac hakkında kısmına girin.
  • Karşınıza çıkan ekrandaki seçeneklerden Sistem Raporuna tıklayın.
  • Sonrasında Yazılım-Eski yazılım adımlarını takip edin.
  • Karşınıza çıkan ekranda 2019 yılından sonra yeni sürümle beraber kullanılamayacak olan 32 bit uygulama listesini ekranınızda görebilirsiniz.

Geliştiriiclerin Apple’ın bu tutumunu yakından takip ettiklerini ve uygulamaları güncelleme konusunda bir problem yaratmayacaklarını tahmin ediyoruz.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. Very true! Makes a change to see sooenme spell it out like that. 🙂

Comments are closed.