İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Mojave Dark Mode Nasıl Açılır?

Apple tarafından Mac bilgisayarları için sunduğu macOS’un en güncel sürümü WWDC etkinliğinde tanıtıldı. Önemli yenilikler ve geliştirmelerle beraber duyurusu yapılan macOS Mojave’nin Dark Mode özelliği dikkat çekiyor.

teknik destek

Özellikle gece saatlerinde çalışan kişiler için Mac’lerde görmeye alıştığımız aydınlık görüntüden sıyrılıp tamamen koyu renklere geçiş yapmamızı sağlayan özellik ile birlikte karanlık ortamlarda kullanım kolaylaşıyor.

Güncel işletim sisteminin Dark Mode özelliği Mail, Takvim, Safari, Mesajlar gibi uygulamalarda kullanılabilirken, geliştiriciler için sunulan kodlar sayesinde karanlık mod tüm uygulamalarda çalışabilir hale geliyor. Elbette geliştiricilerin uygulamaları güncellemeleri şartıyla.

macOS Mojave Dark Mode Nasıl Açılır?

macOS Mojave Dark Mode / Karanlık Mod

  • İlk olarak “Sistem Tercihleri” uygulamasına girin.
  • ”Genel” bölümüne giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden görünüş başlığı altındaki “Koyu” modu tercih edin.

Son derece basit olan bu üç adım ile Mac’inizde Karanlık Mod’u aktif etmiş olacaksınız. Maalesef, Karanlık Mod’u kısa yoldan açıp kapatmanın bir yolu bulunmuyor.

macOS Mojave Dark Mode Nasıl Açılır?

Henüz test aşamasında olan Mojave’nin tam sürümü yayınlandığında konu hakkında bir gelişme olursa sizlerle paylaşıyor olacağız. Dark Mode hakkında neler düşünüyorsunuz? Bizce bu tarihe kadar çoktan eklenmeliydi.

müşteri hizmetleri