İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Mojave yükseltme işlem basamakları

macOS Mojave yükseltme işlemi için genel bir bilgilendirme yazımıza eklemek istedikleriniz için yorumlarınızı bekliyoruz.

Apple ürünleri, her zaman piyasadaki kalitesi ve uzun süreli kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Yazılım olarak kullanıcı dostu olan Apple markası, aynı zamanda güncellemelerle birlikte, performans olarak da kendisini yükselten bir seviyeye gelmektedir. macOS Mojave, her tıklamada çok farklı bir kullanım sağlayan uygulama olup, Mac bilgisayarların Koyu Mod ve Belge Grupları ile birlikte Arayüz oluşturmaktadır. macOS Mojave özelliği, 2012 ve sonrasında üretilen ve kullanıma sunulan Mac modellerinde macOS Mojave ile uyumlu şekilde çalışmaktadır. Bunun yanında ise OS X Mountain Lion ve sonraki sürümde ise sürekli olarak doğrudan yükseltme yapılabilmektedir.

macOS Mojave yukseltme islem basamaklari-2
macOS Mojave yükseltme

Yedekleme yapmak

Herhangi bir yükseltmeyi Apple cihazlarına yapmadan önce, kesinlikle yedekleme yapmak çok önemlidir. Özellikle time machine uygulaması, işlemi oldukça basit bir şekilde kullanıcılara sunmaktadır. Başka yedekleme yöntemleri de kullanılarak, macOS Mojave yükseltme işlem basamakları yerine getirilebilir. Elbette yedekleme işlemlerini gerçekleştirirken, Apple cihazlarının garanti kapsamı dışındaki eylemleri yapmamaları önerilmektedir.

Yer açmak ve macOS Mojave indirmek

Yükseltme yapmak için en azından 2 GB bellek ve 12,5 GB saklama alanına sahip olmak gerekir. Yükseltme yapılmak istenen OS X Yosemite ise 18,5 GB alana kadar yükseltilecektir.

macOS Mojave indirmek için, Apple resmi sitesini ziyaret etmek ve bu sayede otomatik olarak indirmek gerekir. Güncel tutmak için de, yine resmi sitedeki işlemler takip edilmelidir. İşlemler için resmi adres support.apple.com/tr-tr/macos/mojave