macOS Sierra 10.12.1 Yeni MacBook Pro’lar İle İlgili İpuçları Veriyor

img_1065

Dün yayınlanan macOS Sierra 10.12.1 aynı zamanda 27 Ekim’de tanıtılacak olan yeni MacBook’ların da üzerinde yüklü olarak gelecek olan işletim sistemi. macOS’un bu son sürümü yeni MacBook’lar ile ilgili ipuçları da içermekte.

teknik destek <

macOS Sierra 10.12.1 sistem dosyaları incelendiğinde klavye düzeninde bir farklılık göze çarpıyor. Yeni klavyede bir satır eksik. Bu da aylardır gündemde olan klavyenin üst kısmında OLED dokunmatik panel yer alacak iddalarını doğrular nitelikte.

img_1140

Apple’ın dokunmatik OLED barı nasıl kullanacağı, hangi tuşların bu barda yer alacağı belli değil. Daha önce macOS’taki keşiflerde yeni MacBook’larda Touch ID ve OLED dokunmatik ekran olacağı ile ilgili iddialarda bulunulmuştu.

Buna ek olarak yeni MacBook Pro daha ince bir gövdeye sahip olması ve yeni AMD grafik işlemcisi ile gelmesi bekleniyor. Tedarik zinciri kaynaklarından gelen son haberlere göre Apple MacBook Pro modellerinin yanı sıra 13 inçlik MacBook’u da tanıtılacak. 5K ekrana sahip iMac’lerin ise gelecek yıl tanıtılması bekleniyor.

müşteri hizmetleri