İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra 10.12.4’teki Yenilikler: Night Shift Modu

macOS Sierra 10.12.4, dün akşam geliştiricilere sunuldu. Bu güncelleme önemli bir yeniliği Mac’lere getiriyor: Night Shift modu.

teknik destek

iOS 9.3 ile iOS cihazları için ilk kez tanıtılan Night Shift, karanlık bastırdıktan sonra ekranın renklerini otomatik olarak renk spektrumunun en sıcak kısmına değiştiriyor. Bu, gece daha iyi uyumanıza yardımcı oluyor.

Aynı şekilde, Night Shift modu, artık Mac‘ler için de kullanılabilir durumda. Mac’inizin Sistem Tercihleri’nden Ekranlar seçeneğinden devam ederek Night Shift modunun detaylarına ulaşabilirsiniz.

Mac-Night-Shift

Buradan, Night Shift modunun ne zaman ve ne şekilde etkinleşeceğini ayarlayabilir, renk sıcaklığını kişileştirebilirsiniz. Ayrıca Night Shift modu etkinken, Bildirim Merkezi’nin Bugün bölümünden, modu açıp/kapatabileceğiniz bir kısayol mevcut.

 

Mac-Night-Shift-Modu

Önceleri, Night Shift benzeri bir modu Mac’ler için sunan popüler f.lux uygulaması vardı. Ancak artık macOS Sierra 10.12.4 ile Mac’lere yerleşik olarak geliyor ve üçüncü taraf uygulama mecburiyeti ortadan kaldırılıyor. Bununla birlikte, halen f.lux uygulaması Mac’ler için kullanılabilir.

macOS Sierra 10.12.4’ün ilk beta sürümü şu anda geliştiriciler için kullanılabilir. Public beta sürümünün, önümüzdeki günlerde yayınlanmasını bekliyoruz. Muhtemelen Apple, bu sürümü geliştiricilerle birlikte birkaç ay daha test edecek ve Mart veya Nisan ayında final sürümünü yayınlayacak.

teknik destek