İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra 10.12 Beta 1 Geliştiriciler için Kullanılabilir Durumda

Dün Apple’ın startını verdiği WWDC 2016 ile birlikte başta iOS 10 olmak üzere, tvOS 10, watchOS 3 ve macOS Sierra 10.12 tanıtıldı.

Mac işletim sistemi için değişen ilk şey OS X’in yerini macOS adlandırmasının almış olması oldu. Artık OS X yerine macOS kullanılacak. Yeni yazılımla birlikte Apple’ın geleneksel, yaklaşık 3 ay sürecek olan test sürecide başlamış oldu. Apple her zamanki gibi geliştiriciler için aynı gün ilk beta sürümünü macOS 10.12 için yayınladı. macOS Sierra Beta 1 şu anda geliştiriciler için kullanılabilir durumda.

macOS Sierra beraberinde bolca yeni özelliği getiriyor diyebiliriz. En dikkat çekici özellik ise Siri’nin artık Mac’lerde Sierra ile birlikte kullanılabilecek olması. Bunlar dışında Mac’inizin kilidini açmak için Apple Watch’u kullanabilirsiniz. Diğer tüm macOS Sierra özelliklerine ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz.

[irp posts=”7493″ name=”MacOS Sierra Tanıtıldı! MacOS Sierra Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey”]

macOS Sierra’nın Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları için ilk Public Betasınında Temmuz ayı içerisinde yayınlanacağını hatırlatalım. Final sürümünün ise bu sonbaharda yayınlanacağını da belirtelim.