İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra 20 Eylül’de Yayınlanacak

Apple bugün iPhone tanıtıma odaklı medya etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinlikte Mac’ler ile ilgili herhangi bir tanıtım yapılmadı. Fakat macOS Sierra’nın yayınlanma tarihi belli oldu.

teknik destek

Etkinlikten hemen sonra geliştiriciler için macOS Sierra Golden Master sürümü yayınlandı. Halka açık final sürümü ise 20 Eylül’de yayınlanacak. Tüm Mac sahipleri bu güncellemeyi yükleyebilecekler.

macOS Sierra beraberinde yepyeni özellikleri getiriyor. Safari için de Apple Pay desteği ile şirket mobil ödeme seçeneğini kullanıma sunuyor. Bununla beraber kullanıcıların iPhone’un Touch ID’sini kullanarak Mac’inde kimlik doğrulaması yapması da mümkün olacak. Ayrıca Apple Watch’u kullanarakta Mac’ye kimlik doğrulaması mümkün.

macOS Sierra’nın en önemli yönü ise sürekliliği beraberinde getirmesi. Yeni masaüstü işletim sisteminin versiyonunda Picture-in-Picture desteği mevcut. macOS Sierra’nın en büyük özelliklerinden birisi de Siri desteğinin Mac’lere gelmiş olması. Pek çok şeyi artık Siri ile Mac’te yapmak mümkün.

teknik destek