macOS Sierra Artık Otomatik Olarak Yüklenebilir Durumda

macOS Sierra 10.12

Apple’ın macOS Sierra’nın final sürümünü herkese açık olarak yayınlamasının üstünden kısa süre geçti ki Mac sahiplerini yakınen ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Artık macOS Sierra arkaplanda otomatik olarak yüklenebilir durumda.

teknik destek

Elbetteki Apple’ın yeni masaüstü yazılım güncellemesinin otomatik olarak indirilmesi ve yüklenebilmesi için bazı şartlar söz konusu. Mac’iniz bu ihtiyaçları karşılıyorsa güncelleme otomatik olarak indiriliyor ve yükleniyor. Nedir bu derseniz depolama alanının yeterli olması cevabını direk verebiliriz.

Apple’ın önümüzdeki günlerce devam edecek olan bu politikası ile daha fazla kullanıcısına macOS Sierra’yı sunmayı hedeflediği düşünülüyor. Şirketin oldukça hassas bir yaklaşım gösterdiğini de belirtelim. Örneğin güncelleme otomatik olarak Mac’inize indirildiğinde ve alan o an için yetersiz kaldığında güncelleme kendi kendine siliniyor.

Güncellemenini otomatik olarak yüklenmediğini belirtelim. İndirilme işleminin tamamlanmasının ardından sizden izin isteniliyor ve buna göre yükleme işlemi başlıyor. Mac’inize güncellemenin indirilip indirilmediğini ise Lounchpad veya Uygulamalar’dan macOS Sierra Yükleyicisi uygulamasını arayarak görebilirsiniz.

Otomatik yazılım güncellemelerinin Mac’inize indirilmesini Sistem Tercihleri > App Store > Yeni Kullanılabilir Olan Güncellemeri Arka Planda İndir seçeneğinin işaretini kaldırarak engelleyebilirsiniz.

Yine de her durumda macOS Sierra güncellemesini Mac’inize uygulamanızı tavsiye ederiz. macOS Sierra’nın tüm özelliklerine buradan devam ederek erişebilirsiniz.

müşteri hizmetleri