İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra Beta 4 Yayınlandı

Apple WWDC 2016 açılışında macOS Sierra için ilk beta sürümünü geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Şirketin masaüstü işletim sistemi macOS Sierra beta 4 şu anda geliştiriciler için yayınlanmış durumda. Böylece 2 ayda 4 beta yayınlanmış oldu.

Beta sürecinin ardından Apple resmen sonbaharda macOS Sierra’nın final sürümünü yayınlayacaklar. macOS Sierra beraberinde yepyeni özellikleri getiriyor. Safari için de Apple Pay desteği ile şirket mobil ödeme seçeneğini kullanıma sunuyor. Bununla beraber kullanıcıların iPhone’un Touch ID’sini kullanarak Mac’inde kimlik doğrulaması yapması da mümkün olacak. Ayrıca Apple Watch’u kullanarakta Mac’ye kimlik doğrulaması mümkün.

macOS Sierra’nın en önemli yönü ise sürekliliği beraberinde getirmesi. Yeni masaüstü işletim sisteminin versiyonunda Picture-in-Picture desteği mevcut. macOS Sierra’nın en büyük özelliklerinden birisi de Siri desteğinin Mac’lere gelmiş olması. Pek çok şeyi artık Siri ile Mac’te yapmak mümkün.

macOS Sierra’nın dördüncü beta sürümü şu anda Apple’ın geliştirici merkezi sayfasında mevcut. Buradan yeni beta sürümünü indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Ayrıca daha önce herhangi macOS Sierra’nın bir beta sürümünü kullananlar OTA yolu ile Mac App Store üzerinden yeni beta güncellemesini indirebilirler.