İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra Beta 6 Yayınlandı

Apple, geliştiriciler için macOS Sierra Beta 5’i yayınlamasından sadece 6 gün sonra Beta 6’yı yayınladı. Yeni beta güncellemesini hemen Mac App Store veya Apple Developer Center (Apple Geliştirici Merkezi) üzerinden indirebilirsiniz.

macOS Sierra Bete 6 genel anlamda hata düzeltmeleri ve performans geliştirmelerini içeriyor. 13 Haziran’da tanıtılan macOS Sierra ile birlikte pek çok yenilikle geliyor. Bunlardan en önemlisi ve en dikkat çekicisi ise Siri’nin artık Mac’lerde kullanılabilir olmasıydı. Mac’inizde Siri ile dosya bulmak, ses kaydı yapmak veya daha fazlasını yapabilmeniz mümkün.

Ayrıca Apple Watch’unuzla “Auto Unlock” özelliği sayesinde Mac kilidinizi açabilirsiniz. “Evrensel Pano” özelliğinden de söz etmemek sanıyoruz ki olmaz. Herhangi bir Apple cihazı üzerinden metin kopyalama ve yapıştırmak artık çok daha kolay. Daha da derinleştirilmiş iCloud entegrasyonu da macOS Sierra ile kullanılabilir.
Fotoğraflar uygulamasında da bir dizi geliştirmeler ve yenilikler mevcut. Örneğin artık Fotoğraf uygulaması yüzlerce, binlerce fotoğrafınızı tarayarak yüzünüzü, nesneleri ve sahneleri tarayabiliyor ve buna göre arama sonuçları sunuyor.

Yeni beta güncellemesi ile macOS Sierra’ya gelen bir yeniliği keşfedersek bunu sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.