İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra Beta 7 ve Public Beta 6 Yayınlandı

Apple’ın WWDC 2016 açılışında tanıttığı ve bir süredir testleri devam eden macOS Sierra için yeni beta güncellemesi gelmeye devam ediyor. Apple yeni isimli (önceden OS X) işletim sistemi macOS Sierra’nın yeni beta güncellemesi geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için yayınlandı.

Apple’ın kişisel asistanı Siri macOS Sierra ile Mac’lere gelmişti. Siri ile birlikte dosyalar arasında arama yapmak, kişileri bulmak, belirli tarihli gönderiler arasında arama yapmak ve daha fazlası Siri’nin Mac’lere gelmesi ile mümkün hale gelmiş durumda. Öyle ki Siri ile Apple Music’ten müzik çaldırabilir veya daha fazlasını isteyebilirsiniz.

Ek olarak Sierra ile; Safari ile Apple Pay ile ödeme yapabilmek, Apple Watch ile kolayca giriş parolasını atlamak, Picture-in-Picture desteği gibi pek çok yenilik kullanıma sunuluyor.

macOS Sierra’nın yedinci geliştirici betası, Apple Developer Center üzerinden veya Mac App Store üzerinden geliştiriciler için indirilebilir durumda. Ayrıca belirttiğimiz gibi halka açık beta yazılım programına kayıtlı bir kullanıcıysanız altıncı beta güncellemesini almanız mümkün.

Şirketin, en yeni masaüstü işletim sistemini bu sonbaharda herkese açık olarak yayınlaması bekleniyor.