İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra Public Beta 3 Yayınlandı

Apple’ın masaüstü işletim sistemi macOS Sierra Public beta 3 şu anda halka açık olarak yayınlanmış durumda. Böylece 2 ayda geliştiriciler için 4, normal kullancılar için 3 beta yayınlanmış oldu.

Beta sürecinin ardından Apple resmen sonbaharda macOS Sierra’nın final sürümünü yayınlayacaklar. macOS Sierra beraberinde yepyeni özellikleri getiriyor. Safari için de Apple Pay desteği ile şirket mobil ödeme seçeneğini kullanıma sunuyor. Bununla beraber kullanıcıların iPhone’un Touch ID’sini kullanarak Mac’inde kimlik doğrulaması yapması da mümkün olacak. Ayrıca Apple Watch’u kullanarakta Mac’ye kimlik doğrulaması mümkün.

macOS Sierra’nın en önemli yönü ise sürekliliği beraberinde getirmesi. Yeni masaüstü işletim sisteminin versiyonunda Picture-in-Picture desteği mevcut. macOS Sierra’nın en büyük özelliklerinden birisi de Siri desteğinin Mac’lere gelmiş olması. Pek çok şeyi artık Siri ile Mac’te yapmak mümkün.

macOS Sierra’nın üçüncü Public beta sürümünü yüklemek için Apple beta test programına üye olmanız gerekiyor. Ayrıca daha önce herhangi macOS Sierra’nın bir Public beta sürümünü kullananlar OTA yolu ile Mac App Store üzerinden yeni beta güncellemesini indirebilirler.