İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra Public (Halka Açık) Beta 4 Yayınlandı

Apple, bir kaç saat önce geliştiriciler için yayınladığı macOS Sierra Beta 5’in ardından az önce Public Beta 4’ü de yayınlandı. Güncelleme Apple beta test programına dahil olan kullanıcılar tarafından indirilebilir.

macOS Sierra Public Beta 3’ten bir hafta sonra gelen bu güncelleme ile daha çok hata düzeltmeleri ve performans geliştirmeleri üzerine odaklanılmış.

macOS Sierra ile birlikte pek çok yenilik Mac’lere gelmişti. Bunlardan en önemlisi ve en dikkat çekicisi ise Siri’nin artık Mac’lerde kullanılabilir olmasıydı. Mac’inizde Siri ile dosya bulmak, ses kaydı yapmak veya daha fazlasını yapabilmeniz mümkün. Ayrıca Apple Watch’unuzla “Auto Unlock” özelliği sayesinde Mac kilidinizi açabilirsiniz. “Evrensel Pano” özelliğinden de söz etmemek sanıyoruz ki olmaz. Herhangi bir Apple cihazı üzerinden metin kopyalama ve yapıştırmak artık çok daha kolay. Daha da derinleştirilmiş iCloud entegrasyonu da macOS Sierra ile kullanılabilir.

Fotoğraflar uygulamasında da bir dizi geliştirmeler ve yenilikler mevcut. Örneğin artık Fotoğraf uygulaması yüzlerce, binlerce fotoğrafınızı tarayarak yüzünüzü, nesneleri ve sahneleri tarayabiliyor ve buna göre arama sonuçları sunuyor.

Yeni beta güncellemesi ile macOS Sierra’ya gelen bir yeniliği keşfedersek bunu sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.