İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra Saniyede 10 Gbps Veri Aktarma Hızına Sahip 2. Jenerasyon USB 3.1 Desteği ile Geliyor

Hiçbir şey henüz resmi olmamasına rağmen, Apple’ın arka planda bazı hazırlıklar içerisinde olduğunu söylemek mümkün. Apple’ın yakın gelecekte tanıtması beklenen yeni nesil Mac veya Mac’ler için donanım detayları da böylece belirginleşiyor denilebilir.

macOS Sierra’nın yayınlanan son betasının kod yapısında bir metin dizesi keşfedildi. En azından bu keşif ile bazı ipuçları ortaya çıktı diyebiliriz. Apple, macOS Sierra’nın son betası ile gelecekte USB standartlarında bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor gibi duruyor. Özellikle gelecek nesil Mac’lerde veri aktarma hızını oldukça hızlandıracak ikinci jenerasyon USB 3.1 yolda diyebiliriz.

macOS-Sierra-USB-3-1

Şu haliyle 12 inç MacBook USB 3.0 aktarım hızını destekliyor. Birinci jenerasyon USB 3.1 sadece 5 Gbps hıza sahip. Apple şu anda ikinci jenerasyon USB 3.1 üzerinde duruyor ve donanımlarında bu yönde bir yükseltme yapmayı planlıyor gibi duruyor.

Şirket bunu gerçekleştirmek için ilk adım olarak yazılımsal olarak yani macOS Sierra’da ayarlamalarını yapmaya başladığı açık. Çünkü şu anda USB 3.1 desteği sunacak donanıma sahip bir Mac mevcut değil.