macOS Sierra ve iOS 10 Cihazlar Arası Kopyala/Yapıştır: Evrensel Pano Özelliğini Kullanma

macos-sierra-evrensel-pano

macOS Sierra ve iOS 10 ile cihazlar arası kopyala/yapıştır özelliğini bize sunan Evrensel Pano özelliğinin nasıl etkinleştireceğinizi ve kullanacağınızı sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

teknik destek <

Öncelikle Evrensel Pano özelliği nedir buna daha yakından bakmanızı istiyoruz. Evrensel Pano ile iPhone’unuzdaki bir uygulamadan görsel, video ve metin kopyalayabilir, ardından yakınınızdaki Mac’inize yapıştırabilirsiniz. Veya tam tersini yapabilirsiniz. Hepsi bu kadar basit. Tek yapmanız gereken, her zaman yaptığınızı yapmak: kopyalamak ve yapıştırmak.

Mac’inizde veya iOS 10 cihazınızda kopyaladığınız bir şeyi yapıştırmak için sadece birkaç dakikanız var. Eğer bu süreyi aşarsanız yeniden kopyalama yapmanız gerekecektir.

Kopyalayıp yapıştırabileceğiniz şeyler için de bazı sınırlamalar söz konusu. Tüm metinleri hemen hemen her yerde Mac veya iOS cihazınızda kopyalayabilir ve yapıştırabilirsiniz. Ama resimler biraz daha farklı. Resimleri sayfalar veya uygulamalar içine kopyalamanız gerekiyor. Bu yüzden AirDrop sağlam bir alternatif değildir.

Evrensel Pano için tüm cihazlarınızda aynı Apple ID ile oturum açmış olanız gerekiyor. Unutmayın Evrensel Pano özelliği bir Devamlılık parçasıdır. Evrensel Pano özelliğini aşağıdaki Mac’lerde kullanabilirsiniz;

  • MacBook (2015 veya daha yeni)
  • MacBook Pro (2012 veya daha yeni)
  • MacBook Air (2012 veya daha yeni)
  • Mac mini, (2012 veya daha yeni)
  • iMac (2012 veya daha yeni)
  • Mac Pro (2013)

Süreklilik özelliklerine bazen güvenmemeniz gerektiğini hatırlatalım. Evrensel Pano özelliğinin de beta testleri süresi boyunca bazı sorunların yaşandığı rapor edilmişti. Eğer Evrensel Pano özelliği macOS Sierra yüklü Mac veya iOS 10 yüklü iPhone’unuzda çalışmaz ise her iki cihazınızda da iCloud hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmanız faydalı olabilir.

Ayrıca Handoff özelliğinin iOS cihazınızda etkin olduğundan emin olun. Kontrolü sağlamak için iPhone’unuzun ana ekranından Ayarlar > Genel > Handoff menüsüne gidebilir ve etkinleştirmeyi yapabilirsiniz.

Evrensel Pano özelliği için gerekli olan iki şey söz konusu;

  1. Bluetooth bağlantısı,
  2. Aynı Apple ID hesabı

Evrensel Pano hücresel veri veya Wi-Fi ile kullanılabilir. İlle de Wi-Fi diye bir kaide yoktur.

macOS Sierra’yı halen indirmediyseniz Mac App Store’u kullanabilirsiniz.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. Efendim maç giriş anahtarını iPhone’dan açabileceğimiz söyleniyordu.sadece saatle nasıl açabileceğimiz var.bu konuda bilgisi olan var mı

Comments are closed.