macOS Sierra’da Apple Watch ile Otomatik Kilit Açma Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

macos-otomatik-kilit-acma-apple-watch

Dün Apple macOS Sierra’nın herkese açık final sürümünü yayınladı. Güncellemeyi indirip Mac’ine kuran kullanıcılar pek çok yeni özelliğe şirketin en yeni masaüstü yazılımı ile merhaba demiş oldular.

teknik destek

macOS Sierra’nın Mac’lere getirdiği özelliklerden birisi ile Apple Watch ile otomatik kilit açma. Bu özellik ile Apple Watch’unuz bileğinizdeyken Mac’inizde otomatik olarak oturum açabiliyorsunuz. Yani Mac’te parola girmeniz gerekmiyor. Peki ama nasıl? Bu yazımızda bu özelliği nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Adım 1: Mac’inizin ekranının sol üst köşesinde yer alan Apple logosuna tıklayın ve ardından Sistem Tercihleri’ne tıklayın. Bunun yerine Lounchpad’den de Sistem Tercihleri ikonuna tıklayabilirsiniz.

ekran-resmi-2016-09-21-00-35-24

Adım 2: Güvenlik ve Gizlilik seçeneğine tıklayarak devam edin.

ekran-resmi-2016-09-21-00-35-37

Adım 3: Genel menüsü altında yer alan Apple Watch’unuzun Mac’inizin kilidini açmasına izin verin seçeneğini etkin hale getirin. Apple ID parolanızı girmeniz istenilecektir ve akabinde diğer yönergeleri takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

ekran-resmi-2016-09-21-00-38-36

Adım 4: Otomatik Kilit Açma özelliğini kullanabilmeniz için iki faktörlü doğrulama açık olmalıdır. Kapalıysa otomatik olarak yönlendirileceksinizdir. Bu ayarlamanızı tamamlayın.

Adım 5: Sistem Tercihleri > Genel menüsünden “Bu Mac ile iCloud aygıtlarım arasında Handoff’a izin ver” seçeneğini etkinleştirin.

ekran-resmi-2016-09-21-00-49-18

Adım 6: Ayrıca Sistem Tercihleri > iCloud menüsünden Mac’ime Dön seçeneğinin aktif olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Evet hepsi bu kadar. Mac’iniz kilitliyken ve bileğinizde Apple Watch’unuzla Mac’inize yakınken Otomatik Kilit Açma kendiliğinden olarak çalışacaktır.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. Merhaba, Apple Watch’unuzun Mac’inizin kilidini açmasına izin verin seçeneği gözükmüyor.
    neden olabilir acaba? Teşekkürler

Comments are closed.