İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mac’te Beta Yazılım Güncellemelerini Alma Nasıl Kapatılır?

Apple’ın en yeni yazılım güncellemelerini öncelikli olarak almak ve test etmek pek çoğu kişi için artık bir alışkanlık, hobi haline dönüşmüş durumda. Ancak beta güncellemeler kimi zaman baş ağrısına neden olabilecek durumları doğurabiliyor. Hal böyle olunca kimi kişi bu hatalarla uğraşmak istemiyor.

Mac’te herhangi bir beta güncellemeyi yüklediğinizde Mac’iniz beta güncellemeleri almaya otomatik olarak ayarlı hale gelir ve en yeni beta güncellemelerini alırsınız. Bunu kapatmak elbetteki sizin elinizde. Bu yazımızda bunu nasıl yapacağınızı sizlerle paylaşacağız.

Adım 1: Sistem Tercihleri’ni açın. Bunun için üst menüde yer alan Apple logosuna tıklayabilir ve Sistem Tercihleri… menüsünü veya Lounchpad’den Sistem Tercihleri ikonuna tıklayabilirsiniz.

Adım 2: App Store ayarlarına tıklayın.

Adım 3: Bilgisayarınız beta yazılım güncellemelerini almaya ayarlanmış seçeneğinin yanında yer alan “Değiştir” butonuna tıklayın.

mac-beta-yazilim-guncelleme

Adım 4: Gelen ekrandan “Beta Yazılım Güncellemelerini Gösterme” seçeneğine tıklayın.

macos-beta-yazilim

İşte hepsi bu kadar! Artık Mac’inize beta yazılım güncellemeleri gelmeyecek, bunun yerine herkese açık, final yazılım güncellemelerini alacaksınız.