İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Memoji Kullanım Rehberi – iOS 12

iOS 12 ile beraber birçok yeniliği ekosisteme dahil eden Apple’ın bizlere sunduğu özelliklerden biri de Memoji oldu. iOS 12’nin geliştirici ve halka açık betasında kullanabileceğiniz özellik daha önce Animoji özelliğini kullanmış olanları mutlu edecektir.

teknik destek

Memoji Kullanım Rehberi - iOS 12

Memoji özelliği, iPhone sahiplerine kendilerine benzer bir Animoji oluşturma fırsat veriyor. Oluşturulan görsel iMessage ve FaceTime gibi uygulamalar üzerinde etkin bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Faydalı olmaktan ziyade keyifli olan bu Memoji nasıl kullanılır ve nasıl kendi Memoji karakterinizi oluşturabilirsiniz bunları anlatacağız.

Memoji Oluşturma

Memojiyi yalnızca Mesajlar uygulamasında bulabiliyoruz. Uygulamaya girdikten sonra sağ üst köşede bulunan mesaj oluştur simgesine dokunup, klavyenin üst kısmındaki uygulama seçeneklerinden Animoji’yi tercih etmeniz ve sonrasında ekranı sağa kaydırarak Memoji kısmına geçmeniz gerekiyor.

Memoji Kullanım Rehberi - iOS 12

Yüzünüz ekrana bakıyorken dilediğiniz gibi karakterinizi oluşturabilirsiniz. Apple, göz, baş şekli, saç rengi ve stili, cilt rengi, çil, gözlük, burun, kulak, dudak, kaş, sakal, bıyık gibi kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

Bu kişiselleştirme opsiyonlarından faydalanarak kendinize benzeyen bir Memoji ortaya çıkarabilirsiniz.

Memoji Kullanım Rehberi - iOS 12

Memoji Kullanım

Memoji karakterinizi yarattıktan sonra kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Mesajlar uygulamasındaki Animoji uygulamasından kendinize ait Memoji’yi tercih ederek onu kendi yüzünüzün yerine koyabilirsiniz. iOS 12 ile beraber artık dilinizin hareketleri de tespit edilebiliyor.

Memoji Kullanım Rehberi - iOS 12

Memoji karakterinizi arkadaşlarınıza gönderebilir, kendinize 30 saniyelik Memoji Hikayeleri oluşturabilirsiniz. Memoji sadece Mesajlar’da değil FaceTime’da görüntülü konuşma yaparken yüzünüzün yerine de geçebiliyor. Resmi güncelleme yayınlandıktan sonra üçüncü parti uygulamaların da Memoji desteği sunması bekleniyor.

müşteri hizmetleri