İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Microsoft, Apple TV ile Rekabet Etmek için Daha Küçük Xbox Üzerinde Çalışıyor

Microsoft’un bir kez daha Apple TV ve benzeri ürünler ile kafa kafaya rekabet edebilmek adına mücadeleye girdiği söyleniyor. İç kaynaklara dayanarak, şirketin Apple TV benzeri, daha hafif ve daha küçük Xbox üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

teknik destek

Bu küçük ve yeni konsolun streaming servisleri ile çeşitli özelliklere erişim ve Microsoft’un Windows mağazasından oyun oynama yeteneğine sahip olacak. Kaynaklar hatta bu yeni Xbox modelinin daha düşük bir fiyat ile 2016 yılının ikinci yarısında satışa sunulacağı belirtiliyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi bu Microsoft adına ilk kez ortaya çıkan bir söylenti değil. Apple daha öncede Apple ürünlerine benzer ürünler ortaya koymak adına çaba içerisine girişmişti. 2012 yılında Apple TV benzeri Xbox modeli üzerinde çalışıldığı ve bir diğer söylentiye göre bunu Xbox One üzerinden yürüteceği belirtilmişti. Muhtemelen bu yeni söylenti de yine Xbox One üzerine odaklı bir söylenti.

Peki bu sefer farklı olan ne? Microsoft Sony’nin PS4’ü sonrası konsol savaşlarını kaybetti ve şimdi de Apple TV ile rekabete girmeye hazırlanıyor. Sonuç olarak çıkan sonuç ise bize göre şu; artık daha küçük ve daha uygun konsolların zamanı ve bunun öncülüğünü Apple yapıyor.

teknik destek