Microsoft Ürünleri Yerine Apple Ürünleri Tercih Etmeniz İçin 9 Neden

IMG_0103

Son zamanlarda Microsoft’un Surface Pro 4 ile iPad Pro karşılaştırmasına şahit olmuşunuzdur.

teknik destek <

Microsoft bu karşılaştırmaya bir yenisini daha ekledi. Bu sefer Microsoft, Surface Pro 4 ile MacBook karşılaştırması yaparak Apple’a gönderme yapıyor.

Peki gerçekten Microsoft’un ürünleri ve yazılımları Apple’ın ürettiklerinden daha mı kaliteli ? Bunu aşağıdaki maddelere bakarak net bir şekilde anlayabiliriz.

1 – Düşük Özellik Yüksek Performans

Apple’ın bilgisayarlarını Windows PC’lerle karşılaştırırsak özellikleri düşük olmasına rağmen yüksek performans sağladığını görebiliriz. Bundan dolayı tasarımcıların ve geliştiricilerin bir numaralı tercihi.

2 – Ücretsiz Uzun Ömürlü Güncelleme

Apple, ürünlerini kullanan kullanıcılara uzun ömürlü ve ücretsiz güncelleme sunuyor. Microsoft’un üretmiş olduğu Windows işletim sistemine bakacak olursak her yeni işletim sistemini parayla sattığını görebiliriz. Windows 10 Pro lisansını satın almak istiyorsanız 729,99TL , Windows 10 Ev sürümünü satın almak istiyorsanız 429,99TL ödemeniz gerekiyor.

3 – Sık, Düzensiz , Zorla Yükletilen Güncellemeler

Microsoft, kullanıcılarına düzensiz, içeriği tam anlamıyla bilinmeyen güncellemeler getiriyor. Bunun yanında eğer güncellemeleri yüklemezseniz, yaptığınız ve gerçekleştirdiğiniz herhangi bir işlemi yarıda kesiyor, güncellemelerini atmaya başlıyor. Ayrıca arkaplanda güncellemeleri indirerek kotanızı harcıyor.

4 – Veri Paylaşımı

Microsoft, siz istemeseniz bile arkaplan da kullanımınız ile ilgili veri paylaşıyor.Ayrıca kullanıcıların şifrelerini de barındırdığı iddia ediliyor. Microsoft’a bunla ilgili davalar da açıldı.

5 – Stabilite 

Apple, ürünlerinde her zaman stabilliği elinden geldiğince en üstte tutar.

6 – Güvenlik

Apple, ürün güvenliğine önemi büyüktür. Buna örnek olarak Apple’ın açık bulanlara 500 bin dolara kadar ödeme yapması, Silah kaçakcılarının kullandığı açıkları hızlı bir şekilde kapatarak yeni güncelleme yayınlaması (iOS 9.3.5 Güncellemesi) buna örnek verilebilir. Apple’ın stabilliği ve güvenliğinden dolayı siyasilerin ve özellikle cumhurbaşkanın tercihi.

7 – Hızlı Kolay Kurulum

Bilgisayardan aşırı bir şekilde anlamasanız bile macOS,tvOS,iOS’i hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

8 – Çökmeyen Güçlü Sistem

Elektronik cihazlarda yavaşlama, çökme, gibi pek çok durum yaşanır. Bu durum özellikle günlük yaşantımızın vazgeçilmezi mobil cihazlarda görülür. Bu sorunları gidermek için yeni yazılım kurulumu yapmanız gerekir. Yeni yazılım kurulumu sırasında bağlantı kopmalarından dolayı cihazınız kullanılamaz hale gelebilir. Fakat Apple’da böyle bir durum yaşamazsınız. Bu gibi durumlarda cihaz kendini iTunes moda alır ve yeniden yazılım kurulumu yaparak tekrar eskisi gibi cihazınızı kullanabilirsiniz.

9 – Müşteri Memnuniyeti

Herhangi bir Apple Store’a gittiğiniz de sizi güler yüzlü, işini severek yapan çalışanlar karşılayacaktır. Ayrıca destek almak için aradığınızda onlarla arkadaşınız gibiymiş gibi konuşabilir ve şakalaşabilirsiniz.

Son Sözler …

Microsoft’un, Apple’ın bilgisayarlarını kullanmayı da ihmal etmediğini bilin. Apple ortak kurucusu Steve Jobs’un Microsoft ve kurucusuyla ilgili şu sözleri bilmekte yarar var ;

“Sanırım üzgünüm, Microsoft’un başarısıyla derdim yok, bunu hakettilar ama bu 3. sınıf ürünler üretmeleriyle sorunum var.”

“Gates için en iyisini dilerim ama onun ve Microsoft’un biraz dar olduğunu düşünüyorum. Gençken uyuşturucu alsaydı ya da arada bir dağıtsaydı daha rahat bir adam olurdu.”

“Yılda 5 Milyar dolar ARGE bütçeleri var ama son zamanlarda hep Google’ı ve Apple’ı kopyaladıklarını görüyoruz.”

Ayrıca …

1983 Yılında Apple’ın düzenlediği bir randevulaşma programında Jobs şanslı bekardı. Perde arkasındaki 3 endüstri liderinden birisi Bill Gates’di ve Gates Macintosh’u övmüştü. Jobs 3 adayı birden seçti.

Özlüyoruz Seni Steve Jobs…İşini severek yapan, sürprizlerle dolu , teknolojinin dahi çocuğu…

Ayrıca Steve Jobs, ABD Ulusal Teknoloji ve Yenilik Madalyası (1985) , Grammy Trustees Ödülü (2012) , Amerikan Yapımcılar Birliği Vanguard Ödülü (2002) , Bravo Otto İnternet Yıldızı Ödülü (2011) almıştır.

müşteri hizmetleri