İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Milyar Dolarlar Harcanan Apple Park’ta Sorunlar Yaşanıyor

Apple Park, Apple tarafından Steve Jobs zamanında tasarlanmaya başlanmıştı. Apple Park, artık aktif bir şekilde kullanılmaya da başlıyor. Fakat bu milyarlarca dolar harcanan merkez içerisinde farklı sorunların yaşandığını görebiliyoruz.

Futuristik bir merkez olan Apple Park, yeni nesil tasarım işlemleri kullanılarak hazırlanmıştır. Merkezin içerisinde hem sadeliğin hem de modern bir yapının hakim olduğunu görebiliyoruz. Fakat bu alanda çalışanların yaşadığı gerçekten çok ciddi olan bazı sıkıntılar da bulunmuyor değil. Apple’ın bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçındığını görürken şirketin içerisinde yer alan camlar genellikle çalışanların gözünden kaçıyor. Çok büyük sorunlardan birisi ise; çalışanların merkezde yürürken cama çarpmasıdır.

Apple Park Sorunları

Çalışanların günlük hayatlarında sık sık bu yüzden kaza yaşadığı görülmektedir. Hatta bazı çalışanlar bu konu hakkında yaptıkları yorumlarında camların yerlerini belirlemek için etiket kullandıklarını belirtiyor. Fakat şirket bu etiketleri estetik konusunda sorun yaşattığı için kaldırıyor. Bu yüzden Apple’ın kendi çıkartmalarını hazırladığı da söylenenler arasındadır. Apple bu yöntemi kendi özel mağazalarında da uyguluyor. Merkezde bu zamana kadar birçok benzer olay yaşanmıştır. Bu durum iPhone’una bakarak yürüyenler veya dikkati dağılan kişiler için büyük bir sorun meydana getirebiliyor.

Uzay aracı tasarımına sahip olan Apple Park, 2.8 milyon metrekare bir alana kurulmuştur. Bünyesinde 100 bin metrekare olan bir spor salonunu da bulunduruyor. Çatıya yerleştirilen güneş enerji panelleri ise harcanan enerjinin kendi başına üretilmesine yardımcı oluyor.