Milyon dolarlık Apple merkezinde drone kazası

Milyon dolarlık Apple merkezinde drone kazası

Apple Park sorunları bir türlü bitmiyor. Milyon dolarlık Apple merkezinde drone kazası yaşandı. Steve Jobs döneminde tasarlanan Apple Park daha önce de cam sorunları ile gündeme gelmişti. Apple Park çalışanları cama çarparak kendilerine fiziksel zarar verebiliyorlardı. Şimdi de milyon dolarlık Apple Park’ta drone kazası  yaşandı.

teknik destek <

Yapım aşamasında da sık sık droneler ile görüntülerinin çekildiği Apple Park’tan bu kez drone kazası haberi geldi. Matthew Roberts kısa süre önce bir video paylaştı ve bu kez karşımıza tuhaf bir kaza ile çıktı.  Video’da görülen olay ise bir drone’un Apple Park’ın üzerine doğru düştüğü drone günüş panellerinin üzerine düştü ve drone oradan alındı. Düşen drone Apple Park’ın panellerine zarar vermedi. Videodan anlaşıldığı kadarı ile drone da sağlam. Ayrıca bu konu hakkında Apple’a da bir bilgi verildi.

DRONE KİME AİT BİLİNMİYOR

Şuanda düşen drone Apple yetkililerinde ve geri verilip verilmeyeceği ise net değil. Drone neden düştü ya da neden oraya gönderildi bu konu hakkında net bir bilgi yok. Eğer drone parkın açık kısmına düşse ve o anda birisi oradan geçse ciddi bir yaralanma söz konusu olabilirdi. Apple Park çalışanlarından birisinin kafasına drone düşmesi halinde neler olabilirdi bilemiyoruz. Ancak çok ciddi sorunlar ile karşılaşabilirlerdi.

Drone sahibinin kim olduğu bilinmiyor ancak Apple Park’ı tepeden gözetlemeye çalışan birilerinin olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

müşteri hizmetleri