Şimdi yükleniyor

Modem WiFi şifre değiştirme olmuyor

Modem WiFi şifre değiştirme olmuyor

Modem WiFi şifre değiştirme olmuyor

Son Güncelleme tarihi 20 Şubat 2023 by Teknoloji Haber

Modem WiFi şifre değiştirme sırasında ekranınıza hata mesajı geliyorsa bunun olası nedenlerine sizlerle paylaşarak kesin çözümü bulmaya çalışacağız.

teknik destek

Modem Şifre Değiştirme Evde ya da ofiste internet bağlantısını WİFİ üzerinden sağlayabilmek için sunucuların hizmetini verdiği modemler gereklidir. Modem arkasında yazılı olarak gelen şifre, WİFİ bağlantısının varsayılan şifresi olarak kabul edilir ve internet ağının korunmasına yardımcı olur. Bu şifrenin kullanıcılar tarafından değiştirilmek istenmesi halinde her modem sunucusunun kendisine ait olan şifre değiştirme yöntemlerini izlemeleri gerekir.

Modemde WiFi şifresi değişmiyor sorunu

Aklımıza geldiği kadarıyla nedenlerine ve çözüm önerilerini yazacağız. Yazmadığımız önerileri de sizlerden bekliyoruz. Modem WiFi şifre değiştirme ve bağlantı sorunlarına bir göz atalım.

Tüm önerilerden sonra hala sorununuz devam ediyorsa, modem resetlenmesi gerekebilir. Bu işlemde butona 10 – 15 saniyenden fazla basılı tutmayın. www.applefoni.com

Modem arayüzüne erişim yoksa

Modemde sorun olabilir

Modem kapatılarak açılıp denensin. Sorunun devamı halinde aşağıdakilerle devam ediniz.Modemin adaptörü veya farklı bir donanımsal sorun olabilir. Işıklar yanıyor ama işlevini yapamayabilir.Modemin yazılımında sorun çıkmış olabilir.Sık sık giriş denemesinde bulunduysanız engellenmiş olabilirsiniz.Ethernetle bağlantı yapılıyorsa kablo değiştirilsin.Modemin resetleme butonuna uzun süre basılı tuttuysanız modemi yakmış olabilirsiniz.

WiFi şifresi değişmiyor ise

Modem şifre değiştirme sırasında sizi başa atıyor mu? Atıyorsa ya tarayıcının gizli penceresinden deneyin veya başka tarayıcıda deneyin.Şifre değişmiyor aynı kalıyorsa ve hata mesajıyla cevap veriyorsa, girilen şifrede Türkçe karakterler varsa, wifi adı Türkçe yazılmışsa, yetersiz karakter varsa veya güvensiz olarak görülmüşse bu sorun çıkabilir.Kablosuz şifre değiştirme bölümü pasif görünüyorsa yani açılmıyorsa yazılımsal sorun olabilir. Modemi resetleyin.

Wifi bağlanmıyor hatası alanlar

Wifi isminde ve şifresinde Türkçe karakterler varsa.Kanal değerinde çakışma olabilir. 1-11′ e kadar değiştirip deneyin.Şifreleme tipinde sorun görülebilir. (WPA 2)Ağa daha önce bağlanmış olabilir ve o anlık sorunla karşılaşılabilir. Ya da daha önce bağlanmışsınız ve sonra kablosuz şifresi değişmiş ve eski şifre kayıtlı olduğundan bağlanmıyor. “Ağı unut” yapınız.Hatanın çözümü için tetikleme yapması için wifi adını değiştirin.Modemle aranızda uzak mesafe olabilir mi veya kapalı bir alanda kalmış olabilir mi?Yine modemi yeniden başlatın.

Türk Telekom modem WiFi şifresini değiştirme

Modem arkasında yazılı olan şifreyi Türk Telekom markası altında değiştirebilmek için arama motoru açılarak web sitesi alanına 192.168.1.1 yazılır. Açılan sayfada kişiden kullanıcı adı ve şifre istenir. Kullanıcı adı alanına küçük harfler ile “admin”, şifre alanına ise küçük harfler ile “turktelekom” yazılır ve modem ara yüzüne bağlanılır.

Yeni şifrenin oluşturulabilmesi için gereken sayfa açıldıktan sonra WİFİ adını değiştirmek ve şifreyi yeniden belirleyebilmek için kullanıcıya izin verilir. WİFİ adını değiştirebilmek için sol kısımda yer alan “Kablosuz” bölümüne tıklanır. SSID1 yazan kısmın karşısındaki alana istenilen ad yazılır ve şifre de değiştirilerek “Kaydet” butonuna basılır. Böylelikle modem şifresi değiştirilmiş olur.

Yazımız ‘modem wifi şifre değiştirme’ ve ‘wifi bağlanmıyor’ hatası için kesin olarak çözüm olacağınız düşünüyoruz. Smart TV wifi bağlanmıyor yazısına da bakabilirsiniz.

teknik destek