Şimdi yükleniyor

Modemde bridge mode köprü modu nedir?

Modemde bridge mode kopru modu nedir

Modemde bridge mode köprü modu nedir?

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Modemde bridge mode Türkçe adıyla köprü modu nedir ne işe yarar gerekli kullanım bilgilendirmesine aşağıda ulaşabilirsiniz.

teknik destek

Bridge Mode, Türkçe adı ile Köprü Modu modemler için çok önemlidir. Bu sistem sayesinde modeminizden daha fazla faydalanabilir ve daha hızlı internet kullanabilirsiniz.

Elinizde fazladan bulunan bir modemi köprü moduna alarak ikinci bir bağlantı noktası oluşturabilirsiniz. Kullandığımız modem bize uzak kalıyor ya da modeminiz çekmiyor ise bu sistemi kullanabilirsiniz.

Bride Mode ile satın aldığınız diğer internet yayıcı modemi evinizin herhangi bir bölümüne koyarak internetten eşit şekilde faydalanabilirsiniz.

Bridge Mode ( Köprü Modu ) nasıl yapılır?

  • İlk işlem olarak köprü moduna alacağımız modemin arayüzüne internet sayfasından ”192.168.x.x ” ip adresini yazarak bağlantınızı sağlayın.
  • Karşımıza gelen arayüz ekranından Arayüz Ayarları Menüsünü yazan kısma tıklayın.
  • Arayüz ayarlarının altında açılan İnternet sekmesine tıklayın. Ardından alt kısımda bulunan PPPOE ayarlarından ” Köprü Arayüzü ” yazan bölümü etkin hale getirin.
  • Daha sonra sayfanın sağ altında bulunan kaydet butonu tıklanarak yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra diğer ayarları yapmamız gerekir. Köprü modunda çalıştırdığımız cihaz sadece kablosuz internet yayımı yapacaktır. Ayrıca bu durumdayken IP dağıtmamalıdır. Cihazlarımıza gerekli IP adresini ana modeminiz dağıtması gerekmektedir. Bu işlem için köprü moduna aldığımız Modemin Lan Sayfasından DHCP sunucusunu devre dışı bırakmamız gerekmektedir.

Yukarıdaki adımları uygulayarak Bridge Mode sayesinde evinizde, iş yerinde ya da internet kullandığınız herhangi bir yerde hızlıca bağlantı sağlayabilirsiniz.

Modemde-bridge-mode-2 Modemde bridge mode köprü modu nedir?
Modemde bridge mode köprü modu nedir?
Modemde-bridge-mode-3 Modemde bridge mode köprü modu nedir?
Modemde köprü modu ne demek
teknik destek